Jest na kwarantannie od 14 miesięcy – wykonał 78 testów i każdy był pozytywny

Mężczyzna na kwarantannie

56-letni mieszkaniec Turcji jest zakażony koronawirusem od przeszło 14 miesięcy. Prawdopodobnie jest najdłużej chorującą osobą podczas tej pandemii. Mężczyzna przez cały ten czas przebywał w szpitalu lub w samoizolacji w domu. Co więcej, wykonał już 78 testów i każdy z nich wskazał pozytywny wynik. 

Kwarantanna od 14 miesięcy

Muzaffera Kayasana na co dzień mieszka w Turcji, w Stambule. W listopadzie 2020 roku po raz pierwszy zachorował na Covid-19. 56-latek trafił wówczas do szpitala, z którego wyszedł, gdy tylko objawy choroby osłabiły się. Zgodnie z panującymi przepisami, mężczyzna wrócił do domu, gdzie przebywał w samoizolacji. Jak pokazał czas, mężczyzna po kilkunastu dniach spędzonych w domu nie wyzdrowiał. Wykonał test, który wskazał pozytywny wynik. Jak pokazał czas, był to dopiero początek choroby Muzaffera.

W sumie mężczyzna z powodu zakażenia koronawirusem spędził w szpitalu 9 miesięcy, a 5 miesięcy przebywał w izolacji domowej. W trakcie 14 miesięcy wykonał 78 testów, które potwierdziły chorobę. Lekarze twierdzą, że tak długa choroba spowodowana jest bardzo niską odpornością, wynikającą z białaczki, na którą cierpi.

ZOBACZ TAKŻE: NIEDZIELSKI WSKAZAŁ TERMIN – WTEDY KONIEC Z MASECZKAMI

56-latek nie kryje swojego niepokoju. Zwrócił się do mediów, by nagłośnili jego sytuację. Muzaffera Kayasana szuka pomocy. W dalszym ciągu walczy z chorobą, jak i z samotnością, która nie opuszcza go od wielu miesięcy.

„Nie mam żadnego problemu poza tym, że nie mogę dotknąć moich bliskich. To jest bardzo trudne. Nie mogę się nawet zaszczepić ze względu na mój stan (…) Myślę, że jestem bardziej narażony na wirusa niż inni. Nawet kot przechodzący obok za oknem może mnie zarazić. Wyzdrowiałem, ale nadal mam w ciele resztki COVID-19. To jedyne wyjaśnienie” – powiedział 56-latek w rozmowie z tureckimi dziennikarzami.

 

źródło: twitter.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.