Szop pracz wtargnął do automatu ze słodyczami – akcja ratunkowa

O takie sytuacje ciężko na co dzień, ale się zdarzają! Policja z Florydy udostępniła post, który pokazuje jak szop pracz wtargnął do automatu ze słodyczami. Dostał się do środka, jednak już samodzielnie stamtąd nie wyszedł. Dlatego potrzebna była interwencja odpowiednich służb, które uratowały ciekawskiego i zgłodniałego zwierzaka.

Ciekawski szop pracz

Szopy pracze to zwierzęta znane z tego, że są w stanie zrobić wiele, aby zdobyć jedzenie. Szukają, szperają, kradną – mają wiele sposobów. W związku z tym, sytuacja mająca miejsce na Florydzie, jest mocno zaskakująca. Mianowicie, jeden ze zwierzaków postanowił poszukać pożywienia w automacie…ze słodyczami! Wszystko by się udało, gdyby nie fakt, iż nie mógł się z niego wydostać. Z wejściem problemu nie miał, gdyż chęć zjedzenia czegoś była silniejsza.

Co ciekawe, szop pracz wtargnął do automatu w liceum Pine Ridge, gdzie zapewne zauważyli go uczniowie. Dzięki tamtejszej policji i obsłudze technicznej, udało się wydostać futrzanego kolegę, który chętnie współpracował i wyruszył w dalszą podróż.

Cała akcja ratunkowa trwała 2 godziny, gdyż po pojawieniu się policji, musiała się ona skontaktować z osobami obsługującymi automaty. Potrzebny był fachowiec, który zna się na tego typu maszynach. Osoby zaangażowane, przewiozły automat poza teren szkoły i zaczęły wyciągać zwierzę. Po uwolnieniu, szop pobiegł do lasu, po dalsze przygody.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.