Słoń w fatalnym stanie zabawia ludzi na festiwalu [ZDJĘCIA]

słoń w fatalnym stanie

Słoń w fatalnym stanie – czy dopuścili do tego ludzie? Wszystko na to wskazuje. Fundacja Ocalić Słonie, którą w portalu Facebook można znaleźć pod nazwą Save Elephant Fundation, opublikowała przerażające fotografie. Widać na nich 70-letnią słonice, która jest potwornie wychudzona. Wydaje się, że można policzyć jej wszystkie kości. Zwierzę bierze udział w popularnym festiwalu na Sri Lance. Obrońcy praw zwierząt są oburzeni. 

Słoń w fatalnym stanie – dopuścili do tego ludzie?

Miejscowość Kandy na Sri Lance. To właśnie tam odbywa się Festiwal Zęba Buddy, to też tam zgromadzoną społeczność swoim widokiem i obecnością cieszy 70-letnia słonica o imieniu Tikiiri. Dlaczego cieszy, skoro tak strasznie wygląda? Wszystko przez to, że podczas trwania zabawy, zwierzę jest okryte specjalnym kostiumem, który zasłania wszelkie niedoskonałości. Fakty są natomiast takie, że słoń sprawia wrażenie, jakby znajdował się w stanie wręcz agonalnym. Mimo to nadal musi niezwykle się wysilać dla uciechy tłumu – a wszystko przez tradycyjne obrzędy.

Koszmarny widok wychudzonego zwierzęcia zbulwersował internautów

Opisywana słonica jest jednym z elementów barwnych korowodów, przechodzących ulicami Kandy. Społeczeństwo świętują tam z osobliwego powodu – w mieście gdzie ludność urządza parady, ma znajdować się ząb Buddy, który ocalał mimo spalenia jego ciała.

Niestety, ogólna radość i barwne przebrania, przesłaniają dramat który rozgrywa się przy okazji hucznych obchodów. Słonica jest ewidentnie wyczerpana, a na jej ciele wymalowane jest cierpienie. Co ciekawe, w popularnym festiwalu udział bierze aż 60 słoni.

Okazuje się jednak, że dzięki zainteresowaniu światowych mediów, organizatorzy postanowili wycofać z marszu schorowaną słonicę. Zwierzę ma odpocząć i nieco się podleczyć. Szkoda tylko, że aby do tego doszło, musiały interweniować media z całego świata. Gdzie oczy mieli organizatorzy?

ZOBACZ TAKŻE: LUDZKA GŁUPOTA NIE ZNA GRANIC! KOLEJNA OFIARA IDIOTYCZNEGO WYZWANIA!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.