Szokujące doniesienia z pola walki. Rosjanie głodują – zaczęli jeść psy! [FOTO]

szokujące doniesienia z pola walki

Szokujące doniesienia z pola walki. Na jaw wyszły informacje, które pochodzą prosto od rosyjskich żołnierzy stacjonujących na Ukrainie. Jak się okazuje, głodujące rosyjskie wojsko jest zmuszone jeść… psy. Wszystko potwierdziła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Na potwierdzenie dramatycznych doniesień, pokazano zdjęcia rozmów jednego z rosyjskich żołnierzy, które ten prowadził ze swoim znajomym. Więcej szczegółów w dalszej części tekstu.

Szokujące doniesienia z pola walki. Rosjanie głoduję – zaczęli jeść psy! [FOTO]

Dramatyczne a zarazem szokujące wieści docierają z pola walki na Ukrainie. We wszystko zamieszani są rzecz jasna rosyjscy żołnierze. Nie od dziś wiadomo, że tamtejsza armia ma spore problemy. Nawet mimo okupowania niektórych terenów, pojawiają się głosy, że wojskowi z Rosji głodują. Transporty z dostawami przez długi czas są skutecznie blokowane przez Ukraińców. W sieci pojawiało się wiele materiałów, na których widać było kradzieże jedzenia, a nawet „polowania” na kury, których dopuszczali się Rosjanie walczący na Ukrainie. Teraz armia Putina dopuściła się jednak jeszcze większego okropieństwa. Jak się bowiem okazuje, z powodu głodu żołnierze z Rosji zjedli psa. Piszą o tym już portale z całego świata.

Wszystko miało wydarzyć się w obwodzie chersońskim. To właśnie tam w ostatnim czasie nie docierają transporty z jedzeniem dla wojska. Z tego też powodu – jak zdradzili sami żołnierze – „musieli zjeść yorka”. Pisze o tym między innymi portal o2.pl. Na dowód tychże doniesień, Służba Bezpieczeństwa Ukrainy pokazała przechwycone rozmowy rosyjskich żołnierzy. To właśnie tam przyznali się do tego zajścia.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA PRZECHWYCONA ROZMOWA ROSYJSKICH DOWÓDCÓW. TAK NAZWALI PUTINA I SZOJGU! MÓWI O TYM JUŻ NIEMAL CAŁY ŚWIAT [WIDEO]

Żołnierz z Rosji prosił znajomego o pożyczkę, aby móc zrobić zakupy

Na przechwyconych przez ukraińskie służby rozmowach widać, jak fatalna jest sytuacja niektórych rosyjskich oddziałów. W jednej z nich można zobaczyć, że żołnierz prosi znajomego o pożyczkę. Chodziło o 5 tysięcy rubli – tylko po to, aby dokonać podstawowych zakupów. Co jednak ciekawe, woskowy spotkał się z odmową. Portal o2.pl przypomina, że 5 tysięcy rubli to w przeliczeniu na polską walutę około 340 złotych.

źródło: Twitter, o2.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.