Niedzielski ogłosił rozporządzenie – wraca kwarantanna! Małpia ospa jest już w Polsce?

adam niedzielski

Niedzielski ogłosił rozporządzenie, według którego do naszego kraju wraca kwarantanna. Wszystko związane jest rzecz jasna z pojawieniem się małpiej ospy. Ta „zagościła” już w 24 krajach. Jak podaje portal o2.pl, sytuacja najpoważniej wygląda w Wielkiej Brytanii oraz w Hiszpanii. Tam zakażeń jak dotąd jest najwięcej. Czy wirus dotarł już do Polski? Ile ma trwać kwarantanna dla osób zakażonych lub osób z kontaktu z zakażonym?

Niedzielski ogłosił rozporządzenie – wraca kwarantanna! Małpia ospa jest już w Polsce?

Małpia ospa w ostatnich dniach jest jednym z głównych tematów w mediach na całym świecie. Portal o2.pl zauważa, że wirus dotarł już do 24 krajów. Największe problemy sprawia w Wielkiej Brytanii oraz w Hiszpanii, gdzie zakażeń jest zdecydowanie najwięcej. Wiele osób zastanawia się, czy małpia ospa jest już w Polsce. Głos w tej sprawie zabrał wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. W Radiu Plus zapewniał on, że w naszym kraju jeszcze nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia:

W Polsce na ten moment nie ma potwierdzonego żadnego przypadku wirusa małpiej ospy.

Tymczasem minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił rozporządzenie, z którego wynika, że do naszego kraju powraca kwarantanna. Związana jest ona rzecz jasna z ewentualnym pojawieniem się w Polsce małpiej ospy. Serwis o2.pl powołując się na „Fakt” zauważa, że rozporządzenie nakłada na lekarzy obowiązek zgłaszania zachorowań na małpią ospę do sanepidu. Ile potrwa kwarantanna dla zakażonych i osób z kontaktu z zakażonymi?

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące doniesienia z pola walki. Rosjanie głodują – zaczęli jeść psy! [FOTO]

Czy grozi nam poważna epidemia? Adam Niedzielski zabrał głos. 21-dniowa kwarantanna

Wiele osób zachodzi w głowę, czy małpia ospa może dorównać epidemii COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski momentalnie zaczął tonować nastroje w tej sprawie, a jego wypowiedź przytacza o2.pl:

To nie jest problem i zagrożenie epidemiczne analogiczne do covidu. […] To nie jest ten typ zagrożenia i myślę, że za kilka miesięcy prawdopodobnie nikt z państwa nie będzie o tym pamiętał.

Istotną informacją jest z kolei fakt, ile potrwa kwarantanna spowodowana małpią ospą. Mianowicie, w Polsce ten czas wynosić ma 21 dni.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.