Tak wyglądają pokoje dla kibiców w Katarze. Nie zgadniecie ile kosztuje doba [WIDEO]

tak wyglądają pokoje dla kibiców

Tak wyglądają pokoje dla kibiców w Katarze. W sieci pojawiły się nagrania, prezentujące pomieszczenia, które przeznaczone są dla fanów wybierających się na mundial. Problem polega jednak na tym, że próżno doszukiwać się tam jakichkolwiek udogodnień. To jednak nie jest jedyny problem. Mianowicie, zdradzono też cenę, z jaką należy się liczyć chcąc spędzić jedną noc w takim przybytku. To pokazuje, że kibiców w Katarze może czekać kilka bardzo niemiłych niespodzianek. Szczegóły i materiał wideo poniżej!

Tak wyglądają pokoje dla kibiców w Katarze. Nie zgadniecie ile kosztuje doba w takim przybytku [WIDEO]

Mundial w Katarze już od dawna budzi wiele wątpliwości kibiców z całego świata. Wokół imprezy, która na dobre rozpocznie się już w nadchodzącą niedzielę, pojawiło się naprawdę wiele kontrowersji. Dużo w tym kontekście mówiło się o łamaniu praw człowieka choćby podczas budowy stadionów na Mistrzostwa Świata. Pojawił się też temat korupcji w przypadku nadania prawa organizacji MŚ w Katarze. Teraz w sieci pojawiły się natomiast pierwsze nagrania z miejsc, gdzie nocować mają kibice, którzy do Kataru nadciągną z niemal całego świata. Tutaj także nie zabrakło kontrowersji.

Nagrania pojawiły się między innymi na Twitterze. Widać na nich malutkie pomieszczenia z dwoma łóżkami, szafką nocną pomiędzy i rażącym światłem. To jedna z budżetowych opcji na zakwaterowanie podczas trwającej w Katarze imprezy. Problem jednak w tym, że na wideo próżno szukać jakikolwiek udogodnień lub choćby… kącika sanitarnego, gdzie można się umyć. Gdyby tego było mało, do wszystkiego trzeba dodać cenę za spędzenie nocy w takich warunkach. Ta także nie należy do najmniejszych. Najpierw lepiej jednak rzucić okiem na materiał, który w ostatnich godzinach jest istnym hitem. W takich warunkach spać będą kibice na mundialu:

ZOBACZ TAKŻE: Burger Drwala 2022. Kiedy się pojawi i ile będzie kosztować?

Prawie 1000 złotych za noc – tyle kosztuje doba w warunkach, jakie widać na powyższym nagraniu

O tym, że podróż do Kataru oraz pobyt w tym kraju nie należą do najtańszych atrakcji – wiadomo nie od dziś. Jednakże cena za kibicowskie pokoje, które widać na powyższym nagraniu, z pewnością może szokować. Jak się okazuje, za dobę w takim przybytku należy zapłacić 207 dolarów. Dla kibica z Polski wiązałoby się to z wydatkiem rzędu około 940 złotych. Wychodzi więc na to, że spędzenie nocy w tego typu „namiocie” wyceniono na prawie tysiąc złotych.

W serwisie sport.pl czytamy, że najtańszy hotel na stronie qatar2022.qa kosztuje 84 dolary – czyli około 380 złotych. Pojawia się jednak pytanie – jak wygląda, skoro za namiot z dwoma łóżkami i szafką nocną wyceniono na niemal 1000 złotych?

źródło: sport.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.