Szok – do tego TVP porównało zamieszki w Parlamencie USA!

TVP porównało zamieszki

Zamieszki w Waszyngtonie! Zwolennicy Donalda Trumpa wtargnęli do Kapitolu, gdzie rozpętało się istne piekło. Szturmujący wtargnęli do Kapitolu, gdzie odbywało się posiedzenie Kongresu zatwierdzającego wybór Joego Bidena na prezydenta. Doszło do starć, strzelaniny i niestety nie obyło się bez ofiar. Natomiast TVP porównało zamieszki do opozycji. Kontrowersyjny post spotkał się z ogromną krytyką, dlatego Telewizja Publiczna wytłumaczyła się ze swojego postu.

TVP porównało zamieszki w Parlamencie USA do opozycji

W środę odbyło się posiedzenie, którego celem było zatwierdzenie wygranej Joego Bidena w wyborach prezydenckich. W trakcie obrad doszło do wtargnięcia do budynku zwolenników Donalda Trumpa. Demonstranci wdarli się do sali obrad Izby Reprezentantów, na mównicę i do biura przewodniczącej izby. Deputowanych ewakuowano, a w budynku doszło do starć z policją, w efekcie których śmierć poniosły 4 osoby. Jedną z ofiar jest kobieta, która została zastrzelona przez funkcjonariusza policji. Służby zatrzymały łącznie 52 osoby. Zwolennicy Trumpa opuścili teren Kapitolu, jednak zapowiedzieli, że to nie koniec ich protestów. W związku z zaistniałymi sytuacjami w Waszyngtonie wprowadzono stan wyjątkowy.

Do wydarzeń z USA odniosła się Telewizja Publiczna. Ich post zamieszczony na Twitterze wzbudził ogromne kontrowersje, a internauci nie przebierali w słowach. TVP porównało zamieszki w Parlamencie USA do opozycji.

ZOBACZ TAKŻE: SERDUSZKO WOŚP ZAMAZANE W „WIADOMOŚCIACH”! GŁOS ZABRAŁ JUREK OWSIAK ORAZ TVP!

Po licznych komentarzach oraz krytyce postanowiono wytłumaczyć się z postu. W związku z tym TVP opisało zachowanie opozycji. Wspomniano o agresji, blokowaniu mównicy, przewróceniu na ziemię posła Marka Suskiego czy wzywania do blokowania wyjazdu Jarosława Kaczyńskiego.

 

źródło: twitter.com, tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.