Problemy polskich siatkarzy. Strajk na lotnisku w Holandii, leci po nich rządowy samolot

problemy polskich siatkarzy

Problemy polskich siatkarzy! Biało-czerwoni już w czwartek na hali w Lublanie podejmą w półfinale Mistrzostw Europy współgospodarzy tej imprezy – reprezentację Słowenii. Pojawił się jednak problem z ich podróżą z Holandii do właśnie Słowenii. A wszystko przez strajk linii lotniczych, którymi mieli przenieść się w nowe miejsce. Już teraz wiadomo, że pomoc polskiej drużynie zaproponował Premier – ma wysłać do niej rządowy samolot.

Problemy polskich siatkarzy – strajk na lotniku w Holandii, pomoc rządowego samolotu

Ze sporymi kłopotami spotkali się polscy siatkarze w Holandii. Dzień po zdecydowanym zwycięstwie nad Niemcami w ćwierćfinale imprezy mistrzowskiej, biało-czerwoni mieli udać się do stolicy Słowenii. Tam bowiem już za 2 dni rozegrają mecz o finał Mistrzostw Europy. Okazało się jednak, że na lotnisku z którego mieli wystartować, linie lotnicze ogłosiły dwudniowy strajk. Tym samym lot Polaków został odwołany. Związek bardzo szybko zareagował, poszukując zastępczego lotu – o to jednak nie było łatwo. W sieci pojawiły się nawoływania internautów, aby po biało-czerwonych poleciał rządowy samolot. Tak też w istocie się stanie. Za pośrednictwem Twittera o wszystkim poinformował Premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE FAKTY W SPRAWIE 4-LATKA KTÓRY WYPADŁ Z 11. PIĘTRA

O finał z gospodarzami, którzy już sprawili ogromną sensację

W półfinale Polaków czeka bardzo trudne zadanie – staniemy naprzeciw ekipy, która właśnie z kwitkiem odprawiła Rosjan. Słoweńcy w dodatku będą mieli za sobą całą halę wypełniona fanatycznymi kibicami. Wydaje się jednak, że nawet to nie powinno zatrzymać biało-czerwonych po drodze do – miejmy nadzieję – złotego medalu.

Jedno jest pewne – to będzie jak dotąd najtrudniejszy mecz Polaków.

Rządowy samolot po polską reprezentację ma wylądować około godziny 15:00

Za pośrednictwem Twittera profil Polska Siatkówka przekazał informację o tym, że samolot po polską drużynę ma dotrzeć do Holandii po godzinie 15:00. Przy okazji podziękowano Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za szybką i zdecydowana reakcję.

źródło zdjęcia: youtube.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.