Szczepionka na COVID-19: „Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych”

szczepionka na covid-19

Szczepionka na COVID-19: padły znamienne słowa ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego! Wynika z nich, że szczepienia na koronawirusa w naszym kraju naprawdę mogą być obowiązkowe. Jego słowa cytuje portal polsatnews.pl: „Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych„. Adam Niedzielski dodatkowo przyznał, że liczy na to, iż ludzie będą bardziej niż zwykle skłonni do tego, aby przyjąć szczepienie. Minister zdrowia zdradził także, jak wyobraża sobie ewentualne masowe szczepienia.

Szczepionka na COVID-19: „Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych”

Temat szczepienia na COVID-19 nadal elektryzuje społeczeństwo. Według specjalistów, to jedyna metoda na to, aby w pełni opanować szalejącą na świecie pandemię. Już teraz wiadomo, że i Polska właśnie w szczepionce pokłada nadzieję na przyszłość. Otwarcie mówi o tym między innymi minister zdrowia, Adam Niedzielski, który niedawno brał udział w programie „Gość Wydarzeń” emitowanym przez Polsat. Tam z jego ust padły kluczowe dla wielu słowa – a wszystko tyczyło się właśnie szczepionki na COVID-19.

Jak można przeczytać na polsatnews.pl, Adam Niedzielski w programie mówił:

Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi.

Po chwili minister zdrowia dodał:

Proces przygotowania nie będzie łatwy, jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób.

ZOBACZ TAKŻE: LICZBA ZAKAŻEŃ W POLSCE SPADA? TAK, ALE WRAZ Z NIĄ JEST CORAZ MNIEJ TESTÓW! 16.11.2020 WYKONANO ICH 35 TYSIĘCY, AŻ 60% TO WYNIKI POZYTYWNE

Jak mogą wyglądać masowe szczepienia w Polsce? Według ministra zdrowia, tak samo jak samochodowe punkty wymazów na COVID-19

Masowe szczepienia to nie lada wyzwanie logistyczne. Pewne wyobrażenie na temat masowych szczepień w Polsce, na antenie Polsatu zdradził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Jego wypowiedź z programu „Gość Wydarzeń” cytujemy poniżej:

Myślimy o wykorzystaniu punktów drive-thru, w których dziś wykonywane są wymazy.

Ponadto, Minister Zdrowia podkreśla, że w skutecznej walce z epidemią kluczowe jest to, aby dostępność szczepionki była masowa.

Efekty uboczne szczepionki na COVID-19

W rozmowie z szefem resortu zdrowia, pojawił się także temat ewentualnych skutków ubocznych szczepionki na COVID-19. Jednakże, według Adama Niedzielskiego, takowe nie występują, czego dowodzą szczegółowe badania. Poniżej cytujemy ministra zdrowia:

[…] Pytaliśmy o raporty, które mówiły o powikłaniach i efektach ubocznych. Wyjaśnili oni, że te sprawy zostały i na poziomie komisji w Europie, i w USA szczegółowo zbadane. Efekty uboczne nie zostały przypisane działaniu szczepionki.

Będziemy stosowali te szczepionki, które przejdą badania kliniczne i będą miały standardowe dopuszczenie. Niesprawdzonych produktów nie wpuścimy na nasz rynek.

źródło: premier.gov.pl; polsatnews.pl – https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-11-13/niedzielski-i-belka-w-programie-gosc-wydarzen-ogladaj-od-1920/

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.