Wokalista Bayer Full wyśmiewa zespół Kult na antenie Polsatu – padły mocne słowa! [WIDEO]

Wokalista Bayer Full

Nie cichną słowa oburzenia ludzi na temat ogromnych dotacji rządowych dla gwiazd. Przypomnijmy, że w celu wspierania artystów w czasie pandemii koronawirusa powstał Fundusz Wsparcia Kultury, który przekazał 400 mln zł dotacji. Pojawiło się wiele kontrowersji, a niektórzy artyści postanowili zabrać głos w sprawie. Tak postąpił m.in. wokalista Bayer Full, który na antenie Polsatu nie szczędził mocnych słów w stronę zespołu Kult. Przypomnijmy, że Kazik poinformował, iż nie chce żadnych rządowych pieniędzy. Zobacz nagranie!

Wokalista Bayer Full wyśmiewa zespół Kult na antenie Polsatu!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że przyszło nam żyć w zupełnie innym świecie. Zaraza dotknęła również artystów, a przede wszystkim muzyków. Po wprowadzeniu obostrzeń, wielu z nich nie ukrywało, że ich sytuacja materialna stale się pogarsza. W związku z tym powstał Fundusz Wsparcia Kultury, którego celem jest wspieranie artystów. Milionowe kwoty przekazywane na kulturę, zamiast służbę zdrowia wywołały ogromne oburzenie wśród Polaków.

ZOBACZ TAKŻE: RZĄD ROZDAŁ ARTYSTOM 400 MLN ZŁOTYCH – NAJWIĘCEJ DOSTANĄ… BRACIA GOLEC!

Niektórzy artyści postanowili zabrać głos w sprawie. Postąpił tak m.in. Sławomir Świerzyński, wokalista zespołu Bayer Full, który wystąpił w poniedziałkowym wydaniu programie „Debata Dnia” na Polsat News. Przypomnijmy, że rząd przyznał wokaliście 150 tys. złotych.

Od zdrowia jest minister zdrowia od kultury minister kultury i niech każdy zajmuje się swoimi dziedzinami. Nie rozumiem, dlaczego lekarz miałby się wypowiadać na temat twórców kultury, a ja miałbym się wypowiadać na temat lekarzy. Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki. My ten klimat muzyczny i artystyczny zapewniamy tym ludziom – powiedział na wizji Świerzyński.

Artysta odniósł się również do wypowiedzi wokalisty zespołu Kult, który odmówił dotacji od rządu. 

Głupszej wypowiedzi nie słyszałem. A kto by chciał ich płytę kupić. Kto pamięta taki zespół, jak Kult? – pytał na wizji zdziwiony wokalista Bayer Full.

Wideo z całą rozmową opublikował oburzony Michał Wiśniewski, który nie szczędził obelg w stronę wokalisty zespołu disco polo.

Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy od oburzonych internautów. Wśród nich czytamy:

Nie ma to jak wyśmiewać dobry stary Zespół, a mieć na swoim koncie utwór pod tytułem UWAGA – „Majteczki w kropeczki”

Kult to żywa legenda polskiej muzyki

Żenada

źródło: facebook.com

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.