Liczba zakażeń spada? W ciągu doby 35 tysięcy testów, prawie 60% pozytywnych

liczba zakażeń

Liczba zakażeń spada? W ciągu ostatniej doby co prawda odnotowano mniej, bo poniżej 21 tysięcy nowych zakażeń. Jednakże, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, wykonano zaledwie 35 tysięcy testów na COVID-19. Oznacza to, że pozytywnych próbek było niemal 60%. Ta liczba daje do myślenia. W sieci momentalnie wybuchła burza, a ilość testów uznano za skandaliczną. Internauci zastanawiają się: „To tak wygląda wypłaszczanie zakażeń?”. Warto dodać, że w Polsce były dni, w których wykonywano nawet ponad 80 tysięcy testów. Najnowsze dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia wywołały sporo kontrowersji.

Liczba zakażeń spada? W ciągu doby zaledwie 25 tysięcy testów, prawie 60% pozytywnych wyników

Najnowszy raport liczb związany z koronawirusem, który opublikowało Ministerstwo Zdrowia, wzbudził sporo kontrowersji. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że liczba nowych zakażeń się ustabilizowała lub nawet spadła, oko przykuwa liczba wykonanych w ostatniej dobie testów. Tych było zaledwie 35 tysięcy. Wychodzi więc na to, że prawie 60% wykonanych testów na COVID-19, okazało się pozytywnych.

Właśnie rzeczone 35 tysięcy testów, które wykonano ostatniej doby, zwraca w najnowszym raporcie największą uwagę. Warto bowiem dodać, że polskie laboratoria potrafiły w ciągu doby przeprowadzić nawet 70-80 tysięcy testów dobowo. Jednym z wytłumaczeń może jednak być fakt, że jesteśmy świeżo po weekendzie, a właśnie w weekendy możliwości „przerobowe” laboratoriów zwykle spadają. Nie zmienia to jednak faktu, że stosunek testów pozytywnych do ilości wykonanych testów, może budzić niepokój.

ZOBACZ TAKŻE: ZNAMIENNY WYWIAD ROBERTA LEWANDOWSKIEGO PO FATALNYM MECZU POLSKIEJ REPREZENTACJI Z WŁOCHAMI! UDERZYŁ W TRENERA BRZĘCZKA? EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI [WIDEO]

Najniższa od niemal dwóch tygodni liczba zakażeń. Ponad 11 tysięcy nowych ozdrowieńców

Ze szczegółowych danych, które opublikowało Ministerstwo Zdrowia wynika, że ostatniej doby przybyło 11239 ozdrowieńców. Niestety, zanotowano także 143 zgony, jednakże jest to także o wiele niższa wartość, niż jeszcze przed kilkoma dniami.

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.