Szczepienia na koronawirusa trzeba będzie powtórzyć? To znacznie komplikuje sprawę!

Szczepienia na koronawirusa trzeba

Szczepienia na koronawirusa trzeba będzie powtórzyć? Nie da się ukryć, że cały świat oczekiwał szczepionki na COVID-19, która miała zagwarantować nam powrót do normalności. Kraje, które wprowadziły wiele obostrzeń, już mają dostęp do szczepionek, jednak nic nie wskazuje na to, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy coś się zmieni. Okazało się również, że szczepienia na koronawirusa będzie trzeba powtórzyć! Co ile lat? Zobaczcie!

Szczepienia na koronawirusa trzeba będzie powtórzyć?

Wszystko wskazuje na to, że osoby zaszczepione na COVID-19 nie do końca będą mogły być spokojne. Niemal wszystkie kraje zamknięte ze względu na panującą pandemię koronawirusa mają już dostęp do szczepionek. Niemniej jednak nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie wszystko wróciło do normy. W rozmowie z wprost.pl Michał Dworczyk, który jest pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień zaznaczył, że szczepienia będzie trzeba powtarzać co roku.

Zobaczcie również: Rejestr osób, które odmówią szczepienia – w Hiszpanii będzie trzeba się tłumaczyć!

Można wywnioskować z tego, że aby szczepienia były skuteczne należałoby zaszczepić całą populację w ciągu roku i powtarzać ten proces co rok. To znacznie komplikuje sprawię. Również profesor Gut w rozmowie z Radiem 24 zaznaczył, że maseczki mogą pozostać z nami na kilka kolejnych lat. Jego zdaniem, jeżeli spełni się czarny scenariusz, szczepienia będziemy musieli powtarzać nie co roku, ale co trzy lata:

Czyli i tak maseczki nam zostaną. Zwłaszcza że jeżeli spełni się czarny scenariusz, że Covid jest taki, jak inne koronawirusy, to mniej więcej szczepienie będzie trzeba co trzy lata powtarzać

Szczepienia na koronawirusa w Polsce.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że szczepionkę na koronawirusa będziemy musieli co jakiś czas powtarzać, to znacznie komplikuje sprawę. Chociaż początkowo zakładano, że dziennie będzie można zaszczepić o wiele więcej ludzi, liczba ta spada w naszym kraju. Powodem spadków bez wątpienia był okres świąteczny. Oznacza to, że prawdopodobnie do końca 2021 roku nie uda się zaszczepić 70% społeczeństwa. Jest to wymagane minimum, aby osiągnąć przez społeczeństwo odporność populacyjną. Według różnych badań, w Polsce zostanie zaszczepionych ok. 70% społeczeństwa dopiero jesienią 2022 roku.

Rządy wielu krajów już od dłuższego czasu pracują nad usprawnieniem procesu szczepień. Nie da się jednak ukryć, że jeżeli szczepienia na koronawirusa faktycznie będzie trzeba powtarzać, to do osób niezaszczepionych w tym roku, w następnych latach dojdą do nich już zaszczepione, które będą musiały powtórzyć przyjęcie dawki. Tym samym może to spowodować chaos.

11 stycznia 2021 roku w naszym kraju zostało zaszczepionych ponad 200 tysięcy osób.

Źródło: gazetaprawna.pl, Instagram