Rejestr osób, które odmówią szczepienia – w Hiszpanii będzie trzeba się tłumaczyć!

rejestr osób które odmówią

Rejestr osób, które odmówią szczepienia – to jedna z najnowszych decyzji hiszpańskiego rządu! Mimo, że szczepienia są tam dobrowolne, prowadzony będzie spis jednostek, które takowego odmówiły. Według niektórych źródeł, każdy kto odmówi zaszczepienia się, będzie musiał podać powód takowej decyzji. Istotne zmiany w hiszpańskim narodowym programie szczepień, wprowadzono w poniedziałek. Nie wszystkim się one jednak podobają.

Rejestr osób, które odmówią szczepienia – w Hiszpanii będzie trzeba się tłumaczyć!

Szczepienia w Hiszpanii mają być dobrowolne, jednak wśród wielu osób kontrowersje budzi jedna z najnowszych decyzji tamtejszego rządu. Mianowicie, w poniedziałek wprowadzono tam istotne zmiany w krajowym, narodowym programie szczepień. Jak podaje portal wnp.pl, w Hiszpanii powstanie specjalny rejestr osób, które odmówią szczepienia przeciwko COVID-19. Co więcej, oprócz spisu ludzi, znajdować ma się w nim także powód, dla którego dana osoba nie zdecydowała się na przyjęcie szczepionki.

Sprawę na swoich łamach poruszył między innymi popularny hiszpański dziennik „El Mundo”. Zauważono tam, że hiszpański rząd już teraz jest na etapie sporządzania narzędzi, które zgromadzą informacje na temat nastawienia rodaków do programu narodowego szczepienia.

Najwięcej kontrowersji budzi jednak zapis o powodzie odmowy udziału w programie szczepień. Według rządowego dokumentu „Strategia Szczepień”, w bazie danych przy każdym nazwisku osoby, która odmówiła szczepienia, ma znajdować się konkretny powód takowej decyzji.

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCE DŹWIĘKI W KRAKOWIE – NIEPOKOJĄCE ZJAWISKO W ŚRODKU NOCY, W SIECI POJAWIŁY SIĘ AMATORSKIE NAGRANIE MIESZKAŃCÓW! „JAKBY KTOŚ OTWORZYŁ BRAMY PIEKIEŁ” – ZOBACZ WIDEO!

Początek szczepień lada dzień – tuż po świętach w Hiszpanii rozpocznie się wielka logistyczna akcja

Jak można przeczytać w przytaczanym już wcześniej portalu wnp.pl, Hiszpania bardzo mocno przygotowuje się do pierwszego etapu narodowych szczepień. W nim preparat zwalczający koronawirusa ma otrzymać około 2,5 miliona osób. Rzecz jasna pierwszeństwo mają tutaj osoby pracujące w szeroko pojętej służbie zdrowia. Poza tym jako pierwsze szczepić mogą się też osoby zamieszkujące domy spokojnej starości.

Szczepienia odbywać mają się aż w 13 tysiącach placówek na terenie całego kraju.

źródło: wnp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.