Szaleństwo na stacjach benzynowych w Polsce. Diesel już w takiej cenie [FOTO]

szaleństwo na stacjach benzynowych

Szaleństwo na stacjach benzynowych w Polsce. Diesel osiąga rekordowe ceny a podwyżki odczuwalne są niemal każdego dnia. W sieci pojawia się coraz więcej fotografii grozy, które przedstawiają pylony z cenami z polskich stacji paliw. Psychologiczna bariera 8 złotych została już przekroczona – w niektórych miejscach naprawdę znacznie. Do kiedy paliwo będzie drożeć? Ile teraz płaci się za diesla? Szczegóły poniżej.

Szaleństwo na stacjach benzynowych w Polsce. Diesel już w takiej cenie [FOTO]

Od pewnego czasu kierowcy w Polsce po raz kolejny przeżywają istny dramat. Chodzi rzecz jasna o niewyobrażalnie wysokie ceny paliw. W górę poszły ceny zarówno benzyny jak i diesla. Ten drugi jest jednak o wiele droższy. W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć z różnych stacji paliw w Polsce. Psychologiczna bariera 8 złotych została przekroczona bardzo szybko. To jednak nie koniec. Niektórzy informują bowiem, że gdzieniegdzie w naszym kraju cena za litr diesla zbliża się nawet w kierunku 9 złotych. Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl opublikował w środę na Twitterze takie zdjęcie:

W ciągu jednego dnia może się jednak zmienić naprawdę dużo. Mianowicie, dla niektórych taka cena jak powyżej pozostaje jedynie wspomnieniem. Pisze o tym portal o2.pl. Jeden z czytelników wysłał bowiem do tamtejszej redakcji zdjęcie ze stacji paliw w Syryni w województwie śląskim. To właśnie na tamtejszym Orlenie zatankowanie pojazdu olejem napędowym wiąże się z zostawieniem na stacji fortuny. Jaka cena widnieje na tamtejszym pylonie?

ZOBACZ TAKŻE: Cena zniczy w Biedronce. Ludzie ruszyli do kas a później się mocno zdziwili

8 złotych za diesla to nic. Tyle trzeba zapłacić na Orlenie w Syryni w województwie śląskim

Do portalu o2.pl trafiło zdjęcie od czytelnika. Jak już wcześniej wspominano, pochodzi ono z miejscowości Syrynia w województwie śląskim. Mężczyzna do fotografii pylonu dorzucił tylko „8 złotych za ropę? Chciałbym tak tanio”.

Jak można przeczytać we wspomnianym serwisie, cena diesla na tej konkretnej stacji wynosi aż 8,45 zł za litr. Natomiast za jego lepszą wersję Verva trzeba zapłacić aż 8,75 złotych. Czy powoli zmierzamy do momentu, gdy na pylonach przed stacjami benzynowymi naprawdę zabraknie miejsca na pokazywanie dwucyfrowej ceny za litr paliwa?

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.