Wygrali wóz strażacki za frekwencję w wyborach. Nie mają jednostki straży pożarnej

wygrali wóz strażacki

Wygrali wóz strażacki za frekwencję w wyborach – wszystko w ramach akcji „Bitwa o wozy”. Wszystko wiązało się z tym, że gmina, która osiągnie najlepszą frekwencję w minionych wyborach prezydenckich, otrzyma od rządu nowy wóz strażacki. Choć dla wielu sam pomysł jest absurdalny – to dopiero początek szeroko pojmowanych absurdów. A wszystko dlatego, że jednym ze zwycięzców akcji okazała mazowiecka miejscowość Podkowa Leśna. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w Podkowie Leśnej nie ma jednostki straży pożarnej – o czym wspomniał sam burmistrz miejscowości.

Wygrali wóz strażacki za frekwencję w wyborach. Nie mają straży pożarnej

Nadal nie milkną echa niedawnych wyborów prezydenckich. W nich sukces odniósł Andrzej Duda, który prezydentem będzie już drugą kadencję. W II turze głosowania, nieznacznie wyprzedził on w walce o urząd głowy państwa Rafała Trzaskowskiego. Z wyborami wiąże się jednak jeszcze jedna, bardzo ciekawa historia. Mianowicie, chodzi o akcję „Bitwa o wozy”. Jej zamysłem była mobilizacja do podwyższenia frekwencji w wyborach.

Gmina, która w danym województwie uzyskała największą frekwencję, mogła liczyć na nowy wóz strażacki od rządu. W drugiej turze wyborów, wszystko rozpatrywane było pod kątem starych województw (obowiązujących w latach 1975-1998). Jednym ze zwycięzców okazała się Podkowa Leśna. Jest jednak jedno „ale” – jak powiedział burmistrz miejscowości, Artur Tusiński, zwycięzcy w swoim miasteczku nie mają jednostki straży pożarnej.

ZOBACZ TAKŻE: ŚWIĘTOWANIE HALLOWEEN W POLSCE BĘDZIE KARANE? NAD TAKIM PROJEKTEM USTAWY POCHYLI SIĘ SEJM. ZA PRZEBIERANIE SIĘ ZA STRASZYDŁA I PROSZENIE O CUKIERKI, GROZIĆ MOŻE NAWET ODSIADKA?

Co gmina zrobi z wozem strażackim? Burmistrz ma na to pewien pomysł

Całą sprawę dokładnie na swoich łamach opisała Gazeta Wyborcza oraz portal autokult.pl. Według tych źródeł, burmistrz Podkowy Leśnej jest zadowolony z takiego rozstrzygnięcia – choć przyznaje, że jednostki straży jego miejscowość nie posiada. Ma on jednak pewien plan, jak można wykorzystać wóz.

Chodzi o to, aby wygrany wóz udostępnić OSP z Milanówka – bo to właśnie jednostka interweniuje tam w razie potrzeby. Co więcej, jak podaje autokult.pl praz Gazeta Wyborcza, w Milanówku bardzo przydałby się nowy pojazd bojowy. Jaki finał będzie mieć jednak ta sprawa? Wszystko wyjaśni się niebawem.

źródło: autokult.pl, Gazeta Wyborcza