Świadek rzezi w Buczy opowiedział, jak było- wstrząsające wyznanie!

Bucza

Świadek ludobójstwa w Buczy udzielił wywiadu serwisowi Vot Tak. Opowiedział, co działo się w trakcie rzezi i zdradził szokujący fakty. Wyznanie Władysława mrozi krew w żyłach…

Ludobójstwo w Buczy

Media nie przestają informować o kolejnych przerażających doniesieniach zza naszej wschodniej granicy. Na dniach w podkijowskiej Buczy doszło do masowej rzezi, w której śmierć poniosło co najmniej 400 osób. Informacje te wstrząsnęły całym światem.

ZOBACZ TAKŻE: TESTY ŚMIERCIONOŚNEJ BRONI USA

Świadek rzezi w Buczy opowiedział, jak było

Władysław przeżył ludobójstwo w Buczy. Jako świadek wydarzeń postanowił udzielić wywiadu serwisowi Vot Tak, w którym opowiedział, jak było.

Na początku mężczyzna wyznał, że wraz z przyjaciółmi chcieli dostać się do schronu, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Zjawili się jednak żołnierze, którzy skutecznie im to uniemożliwili. Z relacji wynika, że byli to nie tylko Rosjanie, ale również Białorusini oraz kadyrowcy (oddziały czeczeńskie).

„Wśród nich byli głównie Rosjanie i Białorusini, których łatwo rozpoznać po charakterystycznym dialekcie. (…) Przez pierwsze dni traktowali nas dobrze, pomagali z jedzeniem. Ale oni mają mózgi wyprane przez propagandę, normalni ludzie nie atakowaliby obcego kraju. (…) Potem tych żołnierzy zastąpili inni, 7 marca wyprowadzali najpierw kobiety z dziećmi, a potem mężczyzn” – wyznał Władysław w rozmowie z Vot Tak.

Władysław poinformował, że żołnierze wypytywali go o weteranów Antyterrorystycznej Operacji na wschodzie Ukrainy i nacjonalistów. Nie udzielił im żadnych informacji przez co został dotkliwie pobity.

W dalszej części rozmowy wyznał, że największą brutalnością wykazywali się Czeczeńcy.

„Wszyscy kadyrowcy zachowywali się okrutnie i barbarzyńsko” – wyznał.

Odniósł się również do Rosjan, pośród których miało być mnóstwo młodych mężczyzn, którzy niekoniecznie chcieli walczyć. Część z nich miała prosić o nocleg.

Władysław brał również udział w grzebaniu zmarłych, a także był świadkiem zastrzelenia 8 osób.

„Widziałem, jak zastrzelono osiem osób. Wczoraj rozpoznałem ich ciała na jednym ze zdjęć z Buczy” – powiedział dla Vot Tak.

 

źródło: Vot Tak, o2.pl, zdjęcie – twitter.com

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.