Rosjanie zrobili to w czarnobylskiej strefie zamkniętej! Jest nagranie [WIDEO]

rosjanie zrobili to

Rosjanie zrobili to w czarnobylskiej strefie zamkniętej! W sieci pojawiły się nagrania wykonane dronem z obszaru Czerwonego Lasu znajdującego się bezpośrednio w obecności czarnobylskiej elektrowni atomowej – czyli znanej strefy zamkniętej. To właśnie tam przed laty doszło do niewyobrażalnej katastrofy nuklearnej, której skutki można zobaczyć po dzień dzisiejszy. Na samym początku wojny Rosjanie zajęli ten teren. Teraz, gdy został odbity przez Ukraińców – na jaw wychodzą nowe fakty. Aż trudno uwierzyć w to, czego dopuściło się tam rosyjskie wojsko.

Rosjanie zrobili to w czarnobylskiej strefie zamkniętej! Jest nagranie [WIDEO]

Na jaw wychodzi coraz więcej faktów o rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Ukraińska armia odbija coraz więcej miast. W miejscowościach pod Kijowem ujawniono wiele zbrodni wojennych Rosjan na ludności cywilnej. Teraz kamery dronów dotarły jeszcze nad odbite tereny w czarnobylskiej strefie zakazanej, którą na początku wojny przejęły rosyjskie wojska. Ukraińcom w końcu udało się je odbić. Trudno jednak uwierzyć w to, co na miejscu wyprawiali agresorzy.

W portalu o2.pl czytamy, że Rosjanie robili okopy w tamtejszym Czerwonym Lesie. Strona przypomina, że to jedno z najbardziej skażonych miejsc na całym świecie. Rozkopany teren Czerwonego Lasu dokładnie widać na nagraniach z drona. Ponadto okazuje się, że część obszaru Rosjanie postanowili po prostu spalić. Eksperci łapą się za głowę, co potwierdza jedna z wypowiedzi pracownika elektrowni. Udzielił on jej agencji Reuters, a jego słowa przytacza wspomniane wcześniej o2.pl:

Wjechanie do Czerwonego Lasu było „samobójstwem” dla rosyjskich żołnierzy, ponieważ skutkowało przedostaniem się do ich organizmów radioaktywnych substancji.

Poniżej można zobaczyć nagranie z drona, które opublikowano w sieci:

ZOBACZ TAKŻE: ŚWIADEK RZEZI W BUCZY OPOWIEDZIAŁ, CO TAK NAPRAWDĘ SIĘ TAM DZIAŁO. WSTRZĄSAJĄCE WYZNANIE

„Rosyjscy żołnierze zostali przewiezieni do centrum leczenia chorób popromiennych na Białorusi”

Jak czytamy w o2.pl – „Rosyjscy żołnierze zostali przewiezieni do centrum leczenia chorób popromiennych na Białorusi„. Rozmówcy agencji Reuters, czyli pracownicy elektrowni zdradzili, że Rosjanie przez las przejeżdżali ciężkim sprzętem bojowym. Skutkowało to podniesieniem się z podłoża pyłu radioaktywnego.

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.