Surrealistyczny widok w Alpach! Pył znad Sahary dotarł również do Polski!

Surrealistyczny widok w Alpach

Surrealistyczny widok w Alpach po raz kolejny zaskoczył mieszkańców alpejskich wiosek. Co ciekawsze, saharyjski pył dotarł również do naszego kraju, a w sieci możemy znaleźć wiele zdjęć, które pokazują rozmiary tego niesamowitego zjawiska. Zobaczcie!

Surrealistyczny widok w Alpach!

Na temat niecodziennego zjawiska w Europie jest coraz głośniej w mediach. „Żółty śnieg” pojawił się w wielu miejscach, a szczególnie był widoczny w wyższych partiach Alp. Tak zwany saharyjski pył najbardziej widoczny był w Szwajcarii, gdzie niebo przez większą część dnia było zachmurzone w spektakularny sposób, co widać na fotografiach zamieszczanych w sieci. Jak to możliwe, że pył znad Sahary pokonał tak ogromne odległości?

Surrealistyczny widok! Pył znad Sahary dotarł do Polski!

Drobne ziarenka piasku znad Sahary są zabierane przez szalejący w tamtych regionach wiatr i przenoszone są na wyższe poziomy troposfery. Kiedy cząsteczki pyłu napotkają na swojej drodze opady deszczu lub śniegu, zaczynają szybciej opadać na powierzchnię i powodują zjawisko „żółtego śniegu”.

Pył dotarł znad Sahary, został tam poderwany przez silny wiatr. Przez Morze Śródziemne, wschodnią część Hiszpanii, przez Francję, Szwajcarię, Austrię i południowe Niemcy ta strefa pyłu wędrowała. Akurat południe Polski trochę zahaczyło o tę strefę – powiedział w rozmowie z tvnmeteo.pl Grzegorz Walijewski.

Zobaczcie również: Przerażające schody w Alpach – zobacz zdumiewający górski szlak [WIDEO]

W niedzielę pył znad Sahary dotarł również do Polski. Surrealistyczny widok w Alpach mogli podziwiać nie tylko tamtejsi mieszkańcy, ale również Polacy zamieszkujący okolice Karpat i Sudetów. Zdjęcia zabarwionego śniegu, które możecie zobaczyć poniżej, pochodzą natomiast z doliny Pięciu Stawów w Tatrach. Choć widok nie jest tak spektakularny, jak w Alpach, to na pewno samo zjawisko wzbudza ogromne zainteresowanie.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy mamy do czynienia z powyższym zjawiskiem. W Polsce podobne zjawisko mogliśmy obserwować w marcu 2016 roku oraz styczniu 2018 roku. Natomiast w kwietniu 2019 roku,  pył był znacznie bardziej widoczny, gdyż osadzał się na samochodach. Jak również wiadomo, choć sam pył nie jest groźny dla naszego zdrowia, to u niektórych osób może powodować problemy alergiczne.

Źródło: Wiadomości.wp.pl, TVN24.pl, Facebook.