Przerażające schody w Alpach – zobacz zdumiewający górski szlak [WIDEO]

przerażające schody w alpach

Przerażające schody w Alpach – zobacz zdumiewający górski szlak, który znajduje się w Austrii! Chodzenie po górach to hobby dla naprawdę sporej rzeszy osób. To jednak może odbywać się na różnych płaszczyznach, począwszy od zwykłych spacerów z rodziną, a kończąc na niemal zawodowstwie. Właśnie dla miłośników gór, którzy do tematu podchodzą bardzo poważnie i profesjonalnie, hitem może okazać się pewne miejsce w austriackich Alpach. Chodzi o tak zwane „schody do nieba”, które już na sam widok sprawiają, że nogi stają się miękkie. Niewiele osób z pewnością odważyłoby się nimi przejść. Jak to wszystko wygląda jednak w rzeczywistości? Zobacz nagranie!

Przerażające schody w Alpach – zdumiewający górski szlak w Austrii robi furorę, atrakcja tylko dla najodważniejszych

Dziś pokażemy coś, co może okazać się hitem dla miłośników górskiej wspinaczki i amatorów zdobywania szczytów. Atrakcja, która zwróciła naszą uwagę, znajduje się w Austrii i od razu trzeba zaznaczyć, że przeznaczona jest jedynie dla ludzi o mocnych nerwach, nie mających nic wspólnego z lękiem wysokości.

„Schody do nieba” – bo o nich mowa – ulokowano w Austrii. Zbudowano je ze stalowych kabli, co jeszcze bardziej potęguje wrażenia podczas przemierzania ich. Wszystko dlatego, że niemiłosiernie drżą i znajdują się nad przepaścią. Przejście po nich może wiązać się z nie lada stresem i nikt nie ma wątpliwości, że jest to nie lada wyzwanie niemal dla każdego.

ZOBACZ TAKŻE: JAK NIE TANKOWAĆ SAMOCHODU? TEN FACET JEST IDEALNYM PRZYKŁADEM NA TO, ŻE TRZYMANIE NERWÓW NA WODZY TO CZASAMI NIE LADA WYZWANIE. ZOBACZ NAGRANIE!

Nagrodą za pokonanie „diabelskich schodów” zawieszonych 700 metrów nad ziemią, jest kapitalny widok na Alpy

Opisywane schody z kabli są kulminacyjnym punktem wspinaczki po Donnerkogel w austriackim regionie Salzkammergut. Konstrukcja, która jest bezpieczna, jednak z pewnością nie daje poczucia pewności, rozwieszona jest 700 metrów nad powierzchnią. Po jej pokonaniu, na śmiałków czekaj jednak nagroda w postaci świetnego widoku na Alpy.

Nagrania z miejsca, o którym mowa, robią kolosalne wrażenie. Wystarczy wyobrazić sobie, jak to wszystko może wyglądać na żywo. Namiastką tego uczucia z pewnością są jednak materiały wideo, które prezentujemy poniżej:

źródło: YouTube