Już wiadomo kto zastąpi Kubicę w Williamsie

już wiadomo kto zastąpi

Już wiadomo kto zastąpi Roberta Kubicę w zespole Williams w przyszłym sezonie wyścigów F1. Tym samym potwierdzone stało się, że przygoda Polaka z brytyjskim zespołem dobiegła końca. Wspólna droga Kubicy i Williamsa nie była jednak usłana różami, a biało-czerwoni kibice niejednokrotnie zarzucali, że polski kierowca nie jest należycie dobrze traktowany przez swój team.

Już wiadomo kto zastąpi Kubicę w Williamsie!

Zespół Williams, z którym ostatnio związany jest Robert Kubica, ogłosił nowego kierowcę na przyszły sezon. Miejsce Polaka zajmie Nicolas Lafiti, który do tej pory był kierowcą testowym tegoż teamu. Lafiti wcześniej jeździł w testach oraz był rezerwowym Williamsa, jednakże dało się odczuć, że jest przygotowywany do pierwszoplanowej roli. Pogłoski o jego zakontraktowaniu w brytyjskim zespole krążyły już od dawna, a teraz znalazły w końcu potwierdzenie.

ZOBACZ TAKŻE: NOWY PRZEPIS W PIŁCE NOŻNEJ? MOŻLIWE, ŻE WEJDZIE W ŻYCIE JUŻ PODCZAS EURO 2020! ZOBACZ NA CZYM POLEGA INNOWACJA

Lafiti zaczynał na torze kartingowym

Wielu zastanawia się, jakim doświadczeniem może pochwalić się nowy kierowca Williasa. Nicolas Lafiti jak wielu innych zawodowych kierowców, swoją przygodę z rajdami rozpoczął na torze kartingowym. Jeździł także w Formule 3, Formule Renault 3,5, oraz choćby w Porsche Carrera Cup. Zasmakował także rywalizacji w Toyota Racing Series.

Oficjalna informacja o nowym kierowcy pokazała się dziś rano.

źródło zdjęcia: autosport.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.