Strzelanina pod synagogą w Niemczech: są ofiary, wybuchały granaty

strzelanina pod synagogą

Strzelanina pod synagogą w Niemczech! Zachodnie media informują, jakoby dziś po godzinie 12 w niemieckim mieście Halle tuż pod synagogą, miała rozpętać się strzelanina. Gdyby tego było mało – w pobliżu budynku miały wybuchać granaty. Przynajmniej dwie osoby nie żyją, sprawcy natomiast zbiegli z miejsca zdarzenia. W mieście wybuchła panika, zamknięto dworzec, a mieszkańcy są proszeni o nieopuszczanie domów. Trwa policyjna obława.

Strzelanina pod synagogą w Niemczech! Pojawiają się informacje o pierwszych ofiarach

Tragiczne informacje docierają zza zachodniej granicy Polski – w Niemczech miejsce miała strzelanina, w wyniku której przynajmniej dwie osoby zginęły. Wszystko działo się pod synagogą w Halle. Atak prawdopodobnie był związany z obchodzonym właśnie żydowskim świętem Jom Kipur. To niezwykle istotne święto w tamtejszej kulturze. Podaje się, że w czasie ataku w świątyni przebywało około 80 osób. Ofiar mogło być zdecydowanie więcej, gdyby nie środki bezpieczeństwa znajdujące się przy wejściu do budynku. Gdy napastnikom nie udało się przedostać do wewnątrz, ogień otworzyli na ulicy. Świadkowie opowiadają, że słyszeli i widzieli przynajmniej dwa wybuchy granatów.

ZOBACZ TAKŻE: BIEGACZE W AKCJI SPOŁECZNEJ ZBIERALI ŚMIECI. NIE SPODOBAŁO SIĘ TO STRAŻY MIEJSKIEJ, KTÓRA GROZIŁA IM MANDATAMI

Całe Niemcy postawione w stan najwyższej gotowości, trwa obława

Jak dotąd nie wiadomo ilu jest rannych, a także ile osób ucierpiało poważnie. Ciągle jednakże przewija się informacja o dwóch ofiarach śmiertelnych całego zajścia. Świadkowie opisują, jakoby napastnicy ubrani byli w stroje moro, kominiarki, maski, kaski. Oprócz granatów, mieli także karabiny szturmowe.

Policję w Niemczech postawiono w stan najwyższej gotowości. Trwa obława, gdyż napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia. Niemniej jednak pojawiają się informacje, że zatrzymano jedną osobę, która mogła mieć coś wspólnego z atakiem na synagogę. W mieście gdzie doszło do tragicznych zdarzeń, zamknięto szkołę oraz dworce.

Podaje się także, że policja otrzymała informację o strzałach oddanych w miejscowości znajdującej się 15 kilometrów dalej. Nie wiadomo jednak, czy miało to związek ze strzelaniną pod synagogą.

źródło zdjęcia: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.