Strażak w ostatniej chwili ratuje małe dziecko! „Bohater” [WIDEO]

strażak

Strażak w ostatniej chwili ratuje malutkie dziecko! Mężczyzna od razu został bohaterem. Jego szybka reakcja pozwoliła zapobiec ogromnej tragedii. A wszystko dzięki wiedzy i umiejętnościom dotyczącym pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Nagranie obiegło świat. Zobaczcie akcję ratunkową i błyskawiczną pomoc maleńkiej ofierze! Wideo znajdziecie poniżej.

Strażak w ostatniej chwili ratuje małe dziecko! Zobacz nagranie

Straż pożarna to jedna z najbardziej cenionych przez społeczeństwo służb ratunkowych. Strażacy znani są z ratowania ludzi z niemal beznadziejnych sytuacji, przy czy niezwykle często ryzykują zdrowie a nawet życie. Uważani są za niezłomnych i odważnych, mogą liczyć na wielki szacunek i wsparcie ludzi. Tym bardziej, gdy w sieci pojawiają się nagranie takie jak to, które prezentujemy poniżej. Jak widać na załączonym materiale wideo, spanikowana matka z tracącym życie dzieckiem na pomoc pobiegła pod jednostkę straży pożarnej. Jak dobrze wiadomo, pracujące tam osoby pierwszą pomoc mają w jednej ręce. Stąd też należy kobietę bardzo pochwalić – zachowała się przytomnie. To samo można powiedzieć o mężczyźnie, który w kilka sekund dał wytchnienie – dosłownie i w przenośni – cierpiącemu maluchowi.

Internauci zachwyceni. Ostatnio podoba sytuacja miała miejsce w Polsce

Dziecko prawdopodobnie się czymś zachłysnęło i przez to nie mogło oddychać. Umiejętny chwyt oraz poprawne oklepanie malucha sprawiło, że ten mógł w końcu zaczerpnąć oddech. Internauci nie mogą wyjść z zachwytu. Watro przypomnieć o podobnej sytuacji z Polski. Niedawno pisaliśmy o strażaku z Ochotniczej Straży Pożarnej, który złapał pędzący po drodze wózek z niemowlakiem (kliknij aby zobaczyć). Tam też mogło dojść do tragedii.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.