Ruchome schody na dworcu w Katowicach nie działały dwa lata. Dwa dni po wymianie znowu stoją

ruchome schody

Ruchome schody na dworcu w Katowicach nie działały dwa lata i były obiektem kpin w całej Polsce. W końcu zdecydowano się na ich wymianę. Działały zaledwie dwa dni. Miejscowym trudno w to uwierzyć, jednakże fakty są takie, że po raz kolejny muszą wspinać się po stromym wejściu. 

Ruchome schody na dworcu w Katowicach były zepsute dwa lata. Po wymianie działały 2 dni

Groteska na dworcu w Katowicach. Takie sytuacje nie zdarzają się często, jednakże złośliwi już mówią że w Polsce jest to norma. O co chodzi? O ruchome schody na katowickim dworcu PKP. Schody, które przez dwa lata nie działały i stały się obiektem kpin w niemal całym kraju. W końcu postanowiono coś z tym zrobić i je wymienić. Nowe urządzenie działało… dwa dni. Teraz znowu jest unieruchomione. W sieci pojawiają się komentarze, że klątwa ruchomych schodów nie traci mocy. Schody udano do użytku 3 września, a 5 września wieczorem już nie działały. Zepsuł się ciąg prowadzący do góry.

Schody nie działały od wiosny 2017 roku

Schody po raz pierwszy zepsuły się wiosną 2017 roku. Niestety, przez bardzo długi okres czasu PKP nie było w stanie ich ani naprawić, ani wymienić. W końcu z odsieczą przyszło miasto, które na poczet tej inwestycji wyłożyło pokaźną sumę pieniędzy – mówi się, że było to pół miliona złotych.

Wymiana schodów zaczęła się w lipcu 2019, natomiast skończyła początkiem września. Do użytku oddano je dokładnie we wtorek 3 września. Długo nie podziałały. Całkowity koszt wymiany wyniósł 2,3 miliona złotych. Odpowiedzialna za inwestycję jest firma Schindler.

Miejscowi przecierają oczy ze zdumienia i nie dowierzają. Wygląda na to, że czekają ich po raz kolejny męczące wspinaczki po stromych, niedziałających ruchomych schodach.

ZOBACZ TAKŻE: AGRESYWNA MŁODZIEŻ KATOWAŁA 9-LATKA! NAGRANIE W SIECI!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.