Stracił 16 kategorii prawa jazdy za jednym zamachem!

Stan upojenia alkoholowego może doprowadzić do niejednej tragedii! Pomimo wielu ostrzeżeń przed jazdą po spożyciu alkoholu, wciąż niejeden kierowca potrafi po wypiciu usiąść za kółkiem. Dochodzi wówczas do wielu niebezpiecznych sytuacji, jak na przykład ta, w której kierowca uderzył w wiejski budynek gospodarczy. Stracił aż 16 kategorii prawa jazdy!

Ta wysoce niefortunna sytuacja przydarzyła się 64-letniemu kierowcy w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce w województwie warmińsko-mazurskim.

Miał 2 promile alkoholu we krwi

Do zdarzenia doszło w obecności świadka! Zaraz po tym, kiedy kierujący samochodem osobowym mężczyzna uderzył w budynek, świadek podbiegł do samochodu. Chciał zobaczyć czy kierowcy nie stało się nic poważnego.

Niestety, stało się! Doszło do kierowania pod wpływem alkoholu. Sprawca zdarzenia miał bowiem dwa promile, co było wyraźnie odczuwalne w powietrzu.

W efekcie świadek zdecydował się odebrać mu kluczyki do samochodu i dopiero potem poinformować policję. Nie wiadomo było, czy nieodpowiedzialny starszy mężczyzna nie będzie próbował uciekać zrujnowanym autem z miejsca zdarzenia!

Miał powody do ucieczki

Okazało się, że kierowca samochodu pomimo 64 lat miał wciąż aktywne prawo jazdy we wszystkich możliwych kategoriach! Niestety, nie będzie się już cieszył przywilejem jeżdżenia każdym możliwym pojazdem po polskich drogach – chyba że zdecyduje się na odzyskanie praw do kierowania pojazdami. Stracił 16 kategorii!

Miejmy nadzieję, że coraz rzadziej będziemy czytać o takich wydarzeniach! Choć są zabawne, nie polepszają jednak bezpieczeństwa na drogach. Każdy z nas chce, aby podróż minęła mu bezpiecznie. Dbajmy zatem o to, by każdy kto kieruje samochodem sprawdzał swoją trzeźwość! Może to uratować życie, a na pewno zaoszczędzić pieniędzy i nerwów.

Spradź również filmik „Trzeźwy vs pijany”! Dzięki niemu dowiesz się jak zmienia się czas reakcji pod wpływem alkoholu: