VIVO – co wiesz o tej ciekawej marce smartfonów?

vivo co to jest

VIVO – co wiesz o tej ciekawej marce smartfonów? Niedawno pokrótce opisywaliśmy inną, jeszcze mało znaną markę produkującą między innymi telefony komórkowe. Dziś na warsztat bierzemy VIVO, o którym w Polsce jak dotąd wiadomo bardzo niewiele. 

VIVO – co wiesz o firmie? Co to jest?

VIVO podobnie jak niedawno opisywane OPPO czy choćby Xiaomi, to chińska firma technologiczna. Jak widać, Chiny bardzo prężnie próbują zwojować europejski rynek urządzeń elektronicznych. Po ogromnych sukcesach Huawei oraz Xiaomi, coraz odważniej poczyna sobie OPPO. Podobnie może być także z VIVO, które oferuje bardzo ciekawe urządzenia.

Chiński producent bardzo chętnie i szybko otworzył się na świat – w 2014 roku, jego produkty trafiały już do ponad 100 krajów. Ekspansja towaru na rynek tajski przyniosła ogromne ilości sprzedanych urządzeń. Były bowiem powiewem świeżości, oraz budziły podziw swoimi osiągami oraz zaawansowaniem technologicznym.

vivo smartfon

W roku 2017 VIVO weszło także na rynek rosyjski. Bardzo prężnie rozwija się także jej marketing – firma została sponsorem tytularnym indyjskiej ligi piłki nożnej, a umowa jest podpisana aż do 2022 roku. Mówi się, że VIVO negocjuje także z władzami FIFA, aby być jednym ze sponsorów zbliżającego się mundialu, który w 2022 roku zostanie rozegrany w Katarze. Marka znana jest też w Stanach Zjednoczonych. Jednym z jej ambasadorów jest popularny koszykarz. Stephen Curry popiera VIVO na Filipinach i w Chinach.

VIVO – telefon

Telefony od chińskiego producenta wywierają naprawdę duże wrażenie. W urządzeniach VIVO stosuje się naprawdę pionierskie i zaskakujące rozwiązania. Przed rokiem, gigant ze wschodu zaprezentował między innymi telefon bez… ramek. Wizualnie smartfony tej marki prezentują się iście doskonale.

Mało tego – przedni aparat w VIVO Nex jest schowany w obudowie. Aktywując go, specjalny mechanizm wysuwa obiektyw. Można wątpić, czy takie rozwiązanie jest praktyczne, oraz czy mechanizm za moment się nie zepsuje. Producent zapewnia jednak, że wszystko dokładnie przetestował a jego wytrzymałość jest naprawdę wysoka. Opisywany model odblokowuje się za pomocą czytnika linii papilarnych wbudowanego w wyświetlacz. To wszystko brzmi znakomicie. Pytanie – ile kosztuje taka przyjemność?

vivo ile kosztuje

VIVO – cena

Wysokie zaawansowanie technologiczne prezentowanego przez chiński koncern sprzętu, niesie za sobą pewne koszta. Uspokajamy jednak – telefony tego producenta nie są tak drogie jak najpopularniejsze flagowce, jednakże ich cena jest dość wysoka jak na urządzenie chińskiej firmy.

VIVO Nex, który wcześniej opisywaliśmy, jest dostępny w kilku wariantach cenowych. Przed rokiem jego koszt wahał się w granicach od 2 tysięcy złotych, do 3 tysięcy. Należało do tego jednak doliczyć odpowiednie opodatkowania, gdyż smartfonów tych nie sprzedaje się w naszym kraju. Ich kupienie w Europie w gruncie rzeczy nie należy do najłatwiejszych zdań. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że wkrótce pojawią się one także w Polsce. Obecnie na portalu zakupowym Allegro, są jedynie 4 sztuki telefonów tej marki, które można kupić.

źródło zdjęć: indiatoday.in, theverage.com i pocket-lint.com, msmobile.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.