Starszy mężczyzna wjechał samochodem na cmentarz – zniszczył dziesiątki grobów!

Wjechał samochodem na cmentarz

Nietypowa sytuacja w miejscowości Orzesze. Starszy mężczyzna, kierowca samochodu Hyundai Getz wjechał na cmentarz, poruszając się wąskimi ścieżkami między grobami. W efekcie zniszczył 22 nagrobki, a sprawą zajęła się policja. Funkcjonariusze postanowili ukarać 88-letniego sprawcę wydarzenia mandatem i punktami karnymi, a ponadto zdecydowali się na wystosowanie specjalnego wniosku. Poznajcie szczegóły!

Starszy mężczyzna wjechał samochodem na cmentarz

Takiej sytuacji policjanci nie widzieli już dawno. Nie da się ukryć, że widok jadącego samochodu przez wąskie, cmentarne uliczki budzi wiele niepokojących myśli. Do wydarzeń doszło 31 marca na cmentarzu komunalnym w miejscowości Orzesze (woj. śląskie) przy ulicy Na Górce w okolicach godziny 14. Mężczyzna postanowił pojechać samochodem na cmentarz, jednak stracił orientację, a ponadto źle oszacował szerokość cmentarnych uliczek. Kolejną sprawą, którą należy wziąć pod uwagę jest fakt, że między grobami nie wolno przemieszczać się samochodem. W efekcie doszło do zniszczenia 22 grobów.

ZOBACZ TAKŻE: MAKABRA WE WŁOSZECH! OSUWISKO NA CMENTARZU, ODKRYTE SETKI TRUMIEN

Kierowcą okazał się 88-letni mieszkaniec miejscowości Orzesze. Sprawą zajęła się policja, a funkcjonariusze postanowili ukarać seniora. Co więcej, na mandacie i punktach karnych się nie skończyło. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Miłkowie zwrócili uwagę bardzo nietypowe zdarzenia, w związku z tym zdecydowali się skierować do starosty specjalny wniosek, na podstawie którego starszy mężczyzna będzie musiał poddać się badaniom. Pozwolą one ustalić, czy stan zdrowia mężczyzny miał wpływ na zaistniałe wydarzenia.

Z uwagi na zaistniałe okoliczności, policjanci drogówki uznali za zasadne skierowanie do starosty wniosku o przeprowadzenie badań lekarskich mężczyzny – informuje Komenda Miejska Policji w Mikołowie.

Warto zauważyć, że samochody prowadzone przez starsze osoby zwykle stwarzają większe zagrożenie na drogach. Wynika to z wolniejszych reakcji, pogorszonego wzroku, sprawności fizycznej czy wynikających z wieku niewystarczających umiejętności przewidywania sytuacji na drodze. Należy jednak podkreślić, że w Polsce nie obowiązuje zakaz jazdy samochodem po osiągnięciu konkretnego wieku.

źródło: o2.pl, dziennikzachodni.pl, policja śląska

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.