Starsze dzieci wracają do szkoły!? Minister edukacji wskazał termin!

Starsze dzieci wracają do

Starsze dzieci wracają do szkoły, a pierwszych możliwych terminach poinformował Przemysław Czarnek w najnowszym wywiadzie, którego udzielił dla jednego z portali. Dla rodziców uczniów klas VIII i maturalnych pojawiło się światełko w tunelu. A co z pozostałymi uczniami?

Nauczanie zdalne od wielu tygodni funkcjonuje w naszym kraju. Jedyną wiadomą, jak na ten moment sprawą, jest powrót do szkół najmłodszych uczniów klas I-III. Najmłodsze roczniki szkół podstawowych już 18 stycznia zaczną nauczanie stacjonarne. Niemniej jednak rodzice starszych uczniów oraz młodzieży zapewne zastanawiają się, kiedy ich pociechy będą mogły wrócić do stacjonarnej nauki. Jak się okazuje, pierwsi uczniowie, którzy zakończoną naukę zdalną po klasach I-III, to uczniowie klas VIII i maturalnych.

Starsze dzieci wracają do szkoły!

Minister edukacji Przemysław Czarnek w wywiadzie, którego udzielił dla portalu Onet.pl, zdradził, że w pierwszej kolejności po klasach I-III do stacjonarnej nauki wrócą klasy VIII i maturalne. Nie da się ukryć, że to właśnie oni najbardziej teraz potrzebują stacjonarnego trybu nauczania. Jak zaznaczył, ma nadzieję, że nastąpi to już w lutym:

W tym optymistycznym wariancie, jeśli nie będzie się zwiększała liczba zarażeń, nie trafi do nas trzecia fala, mam nadzieję, że już w lutym będziemy mogli przynajmniej w systemie hybrydowym puścić do szkół, do systemu stacjonarnego uczniów klas VIII i klas maturalnych. Bo oni tego bardzo potrzebują z uwagi na egzaminy

Zobaczcie również: Policja łapie dzieci zjeżdżające na sankach – łamią obostrzenia!

Niemniej jednak dla rodziców pozostałych uczniów nie mamy dobrych wiadomości. Powrót wszystkich dzieci do trybu stacjonarnego będzie zależał od sytuacji epidemicznej oraz trzeciej fali. Decyzje będą na ten temat  podejmowane, dopiero w okresie luty-marzec:

Będziemy hybrydowo próbowali puszczać do szkół pozostałe roczniki szkolne na zasadzie takiej, żeby nie było tłoku w szkole, by transmisja wirusa była na najniższym poziomie.

Podsumowując: Klasy I-III rozpoczną naukę w trybie stacjonarnym 18 stycznia. Starsze dzieci wracają do szkół  prawdopodobnie w lutym, jednak będą to tylko klasy VIII i maturalne. Natomiast pozostali uczniowie muszą jeszcze trochę poczekać na ostateczną decyzję.

Źródło: Onet.pl, Instagram