Starsza kobieta wjechała w kolumnę motocyklistów. Jedna osoba nie żyje

starsza kobieta wjechała

Starsza kobieta wjechała w kolumnę motocyklistów! Do ogromnej tragedii doszło na Dolnym Śląsku w okolicach Lubina. Z niewiadomych przyczyn mająca ponad 70 lat kierująca pojazdem marki Honda, nagle skierowała swój samochód w grupę motocyklistów. W zdarzeniu wiele osób odniosło obrażenia, niestety jedna z nich zginęła. Droga pomiędzy Lubinem a Prochowicami była zupełnie nieprzejezdna. 

Starsza kobieta wjechała w kolumnę motocyklistów, jedna osoba nie żyje

Katastrofalny w skutkach wypadek miał miejsce około godziny 13 w miejscowości Miłosna nieopodal Lubina (droga krajowa numer 36). Jak donoszą świadkowie a także policja, starsza kobieta z niewyjaśnionych przyczyn nagle wjechała w kolumnę motocyklistów. 8 osób zostało rannych, niestety życia jednej z nich nie udało się uratować. Początkowo strażacy informowali o 10 poszkodowanych, jednakże te informacje zostały później zweryfikowane przez mundurowych.

Po raz kolejny wybuchła dyskusja o starszych kierowcach

Jak podają policjanci, w momencie wypadku kierująca samochodem była trzeźwa. Nie odniosła żadnych obrażeń. Śledczy ustalają, co doprowadziło do tragedii. Zginąć miał motocyklista, który przyjął na siebie bezpośrednie uderzenie pojazdu. Ratownicy walczyli o jego życie, jednakże bezskutecznie.

W sieci znów zaczęto mówić o starszych osobach za kierownicą. Wielu uważa, że w pewnym wieku ludzie tracą cechy, które pozwalają im być dobrymi kierowcami. Niejednokrotnie bowiem słyszy się o wypadkach, za które odpowiedzialni są właśnie seniorzy. Ludzie za przykład rozwiązania sporu, proponują wprowadzenie obowiązkowych, cyklicznych badań chcących kierować w podeszłym wieku.

ZOBACZ TAKŻE: FORMUŁA 1 NA CZESKIEJ AUTOSTRADZIE

źródło zdjęcia: miedziowe.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.