Akt oskarżenia dla nauczycieli. Zaklejali dzieciom usta taśmą, szczypali je

akt oskarżenia dla nauczycieli

Akt oskarżenia dla nauczycieli, którzy znęcali się nad swoimi uczniami! Sprawa wyszła na jaw w maju 2017 roku, jednakże dopiero teraz zapadły konkretne decyzje na drodze sądowej. Nauczycielowi języka angielskiego oraz matematyczce, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Akt oskarżenia dla nauczycieli. Znęcali się nad swoimi uczniami

Po ponad dwóch latach znów głośno jest o sprawie dwójki nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach. Właśnie tam, w maju 2017 roku, światło dzienne ujrzała bulwersująca sytuacja. Mianowicie, zarówno nauczyciel języka angielskiego, jak i nauczycielka matematyki, na swoich podopiecznych mieli stosować przemoc fizyczną, jak i psychiczną. Okazało się bowiem, że dzieci były szczypane, podnoszone za pomocą palców za pachy, a także – co najbardziej szokuje – zaklejano im usta taśmą klejącą. Ponadto notorycznie dochodziło do stawiania w kącie oraz wyrzucania za drzwi.

Nauczycielom grozi od 3 miesięcy do 5 lat odsiadki

Jak informuje serwis regiony.tvp.pl, rzecznik Prokuratury Okręgowej, Ryszard Gąsiorowski poinformował w piątek o następującym fakcie:

Koszalińska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi K. i Barbarze W. Zarzuca się im, iż będąc nauczycielami w Szkole Podstawowej w Starych Bielicach, znęcali się psychicznie i fizycznie nad uczniami.

Co ciekawe, w tejże sprawie podzielone są zdania internautów. Nie zajmują bowiem jednoznacznego stanowiska, a niektórzy wręcz bronią nauczycieli. Argumentują to faktem, że dzieci w obecnych czasach naprawdę dają się we znaki, stąd momentami niektórym puszczają nerwy. Czy jednakże takie tłumaczenie rzeczywiście jest właściwe?

ZOBACZ TAKŻE: STARSZA KOBIETA WJECHAŁA W KOLUMNĘ MOTOCYKLISTÓW

źródło zdjęcia: kppminsk.policja.waw.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.