Squattersi wtargnęli do willi rosyjskiego oligarchy – pokazali nagrania ze środka posiadłości! [WIDEO]

Squattersi wtargnęli do willi rosyjskiego oligarchy

Squattersi wtargnęli do posiadłości rosyjskiego oligarchy i pokazali światu, co znajduje się w środku. W londyńskiej willi roi się od dzieł sztuki i drogocennych przedmiotów. Żeby tego było mało, aktywiści zawiesili na oknach flagę Ukrainy, a także duży baner krytykujący Władimira Putina.

Squattersi wtargnęli do willi rosyjskiego oligarchy

W poniedziałek 14 marca londyńscy sqattersi zdecydowali się na radykalny krok przeciwko Rosji. Udali się na Belgrave Square, gdzie znajduje się ogromna willa należąca prawdopodobnie do rosyjskiego oligarchy Olega Dieripaski. Szacuje się, że luksusowa posiadłość warta jest około 25 mln funtów.

ZOBACZ TAKŻE: EKSPERCI WIDZĄ TO PO RAZ PIERWSZY – TAK WYGLĄDA TAJEMNICZA BROŃ ROSJAN

Oleg Dieripaski jest osobą związaną z Władimirem Putinem. Żeby tego było mało, swego czasu był najbogatszym Rosjaninem.

Z racji nałożonych na oligarchów przez Wielką Brytanię sankcji, Oleg ma zamrożone aktywa, a ponadto ma zakaz przebywania na terenie kraju. Stąd sqattersi mieli dużo łatwiejszy dostęp do jego willi. Zamaskowana grupa wtargnęła do ogromnego domu, na którym zawiesili wymowne banery oraz flagę Ukrainy, potępiając tym samym działania Rosji.

Ponadto opublikowali w sieci nagrania z wnętrza willi. Widać na nich liczne dzieła sztuki, obrazy, drogie meble oraz ozdobne żyrandole. Trudno nie zauważyć również fortepianu, który jak stwierdził Damon Burrows z firmy „Markson Pianos” – może być warty ponad 60 tys. funtów.

„Jest to prawdopodobnie odrestaurowany Bösendorfer z lat 80. XIX wieku, wart ponad 60 tys. funtów” – powiedział Damon Burrows w rozmowie z „Daily Mail”.

Nagranie prezentujące wnętrze posiadłości możecie zobaczyć poniżej:

 

źródło: o2.pl, Daily Mail, youtube.com, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.