Nagrania z Białorusi obiegły sieć. „Jadą w kierunku granicy” [WIDEO]

nagrania z białorusi

Nagrania z Białorusi obiegły sieć. Mowa o kolejnej sporej kolumnie wojskowych pojazdów, która według relacji zamieszczanych w Internecie, zmierza w kierunku granicy z Rosją. Od samego początku konfliktu Białoruś była poniekąd zaangażowana w inwazję na Ukrainę, chociaż w ostatnim czasie pojawiają się sprzeczne informacje w tejże sprawie. Mówi się bowiem, że białoruscy żołnierze nie chcą walczyć w tej wojnie. Obrazki z pobliża miasta Homel zdają się jednak mówić coś zupełnie innego. O co chodzi? Nagrania zobaczycie w dalszej części tekstu.

Nagrania z Białorusi obiegły sieć. „Jadą w kierunku granicy” [WIDEO]

W sieci pojawiają się kolejne materiały, które prezentują sporych rozmiarów konwoje i kolumny wojskowe. Jak się jednak okazuje, tym razem pochodzą one z terenów Białorusi, co może niepokoić. Od samego początku wojny było jasne, że Rosja może mieć wsparcie w postaci białoruskiej armii. Wszyscy wiedzieli też o dobrych relacjach Łukaszenki i Putina. W ostatnim czasie jednak pojawiły się doniesienia, jakoby białoruscy żołnierze nie chcieli brać udziału w wojnie na Ukrainie. Tymczasem sieć obiegły nagrania, na których widać duże konwoje wojskowego sprzętu na Białorusi. Najnowsze z nich pokazują, że maszyny zmierzają w kierunku granicy z Rosją. Niewykluczone, że będzie to wsparcie dla Rosjan, którzy nada prowadzą zażarte walki na Ukrainie, jednak nie wszystko idzie po ich myśli.

Materiał można zobaczyć poniżej. Jak czytamy w portalu o2.pl powołującym się na zagraniczne media – wszystko nagrano w pobliżu miasta Homel.

ZOBACZ TAKŻE: EKSPERCI WIDZĄ TO PIERWSZY RAZ. TAJEMNICZA BROŃ ROSJAN, WYKORZYSTYWANA NA WOJNIE NA UKRAINIE. CZYM SĄ NIESPOTYKANE DOTĄD POCISKI? [FOTO]

Nexta na Twitterze publikuje kolejne nagrania. „Ruch sprzętu wojskowego na Białorusi się nasilił”

Twitter Nexta opublikował dziś kolejne nagrania z terenów Białorusi. Zaznacza się przy okazji, że „ruch sprzętu wojskowego na Białorusi wyraźnie się nasilił”:

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.