Sprawa okaleczonego jeża – oferują 1000 złotych za wskazanie sprawców

sprawa okaleczonego jeża

Powraca sprawa okaleczonego jeża! Wiadomość o przykrej sytuacji, w mediach spotkała się z ogromnym odzewem społeczeństwa. Ludzie nie pozostali obojętni na krzywdę małego, bezbronnego zwierzęcia. Gdyby tego było mało – jedna z czytelniczek portalu spottedlublin.pl wyznaczyła nagrodę 1000 złotych za wskazanie oprawców żywego stworzenia. Czy prawdopodobnie młodocianych zwyrodnialców uda się namierzyć? 

Sprawa okaleczonego jeża powraca

Niedawno informowaliśmy o zatrważającej sytuacji, jaka miała miejsce w pobliżu Zamościa. Przypadkowy mężczyzna, spacerując po tamtejszych terenach z psem, nagle natknął się na dziwne zachowanie grupy młodych osób. Mianowicie, te widząc spacerowicza, nagle uciekły w popłochu. Świadkowi zdarzeń wydało się to zastanawiające i podejrzane, więc podszedł w miejsce, gdzie zgromadzili się młodzi ludzie. Wtedy jego oczom ukazał się makabryczny widok – był tam okaleczony jeż. Zwierzę było zmaltretowane, wystraszone i zszokowane. Miało wbite zapałki w oczy.

1000 złotych kary za wskazanie sprawców

Zwierzę przez mężczyznę który je znalazł, zostało przewiezione do specjalnej lecznicy. Trafiło pod opiekę lekarzy weterynarii, jednakże jego wzroku nie udało się już uratować. W związku z tym, mały jeż nigdy nie będzie mógł wyjść na wolność – bez sprawnych oczu, nie poradziłby sobie bowiem w naturalnym środowisku. Teraz trwa okres adaptacyjny, który wcale nie należy do najprostszych. A wszystko przez to, że zwierzę jest paniczne wystraszone, a minione wydarzenia odbiły ogromne piętno na jego psychice. 

Pracownicy ośrodka w którym jeż dochodzi do siebie, zgłosili całą sprawę na policję. Śledztwo nie będzie jednak łatwe. Na szczęście we wszystko włączyli się poruszeni całą przykrą sytuacją ludzie. Do redakcji spottedlublin.pl napisała czytelniczka, której także los zwierzęcia nie pozostaje obojętny. Pani Małgorzata oferuje nagrodę pieniężną za wskazanie osób, które są odpowiedzialne za bestialski czyn. Jej wysokość wynosi 1000 złotych. Poniżej przytaczamy słowa, które czytelniczka wystosowała do wspomnianej redakcji.

Chciałabym przeznaczyć 1000 złotych nagrody dla osoby, która wskaże winnych tego czynu. Jeśli osoby te unikną kary, jest duże prawdopodobieństwo, że czując się bezkarnymi, będą ponawiać takie okrucieństwa być może i względem ludzi.

Na portalu zrzutka.pl trwa także zbiórka pieniędzy na leczenie niewidomego jeża – KLIKNIJ W LINK I ZOBACZ

ZOBACZ TAKŻE: UKRADZIONO ZŁOTY SEDES! JEST WART FORTUNĘ

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.