Skradziono toaletę ze złota o wartości około 6 mln złotych! [pałac Blenheim]

Takie rzeczy dzieją się naprawdę! Skradziono toaletę ze złota, której wartość to około 6 milionów złotych. Wykonana z 18-karatowego złota może zostać przetopiona. Zatrzymano 66-letniego mężczyznę, jednak sedesu nie odnaleziono. Może to natomiast skutkować tym, że złodzieje go przetopią i zarobią ogromne pieniądze, jeśli policja go nie znajdzie.

Skradziono toaletę ze złota

Jak podają media, to mogła być pierwsza tego typu kradzież. To zdecydowanie niecodzienna sytuacja, jednak złodziejom się udało. Toaletę zamontowano w ramach wystawy dzieł włoskiego artysty –  Maurizio Cattelana. Twórca postanowił nazwać ją „Ameryką”, aby zwrócić uwagę na dążenie do dobrobytu i spełnienie amerykańskiego snu. Co ciekawe, można było z niej korzystać – taką okazję mieli odwiedzający pałac.

Złodzieje wynieśli element wystawy

Złoty sedes był podłączony do kanalizacji pałacu, więc kiedy go skradziono, nastąpiła awaria. W związku z tym, część budynku niestety zalało. Dodatkowo, szokuje fakt, iż złodzieje się tego podjęli, gdyż Blenheim uznany jest za światowe dziedzictwo UNESCO. Urodził się tam również Winston Churchil.

W takich miejscach ochrona jest na najwyższym poziomie i dba o bezpieczeństwo. Jednak tym razem, zawiodła. Szef ochrony zaznaczył, że pałac ma wyrafinowany system bezpieczeństwa, ale stało się to, co się stało i trzeba to zmienić. Służba i władze tego miejsca są oburzeni całym zajściem i myśleli, że to żart.

„Zapomniałem, że jest on ze złota. Myślałem, że to żart jak mnie o tym poinformowano”.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.