Brytyjska lista przebojów: jedno miejsce wyjątkowo zaskoczyło

Lista Przebojów Aju

Wielu z was zapewne ma swoje ulubione listy przebojów i śledzi sukcesy rozchwytywanych artystów na całym świecie. Od popu, rapu do muzyki klasycznej. Można na nich znaleźć ogrom uwielbianych utworów. Co jakiś czas te zestawienia są aktualizowane i na bieżąco można sprawdzać kto tym razem znajdzie się na podium. Ale to, co wydarzyło się na brytyjskiej liście przebojów wywołuje niemałe zaskoczenie.

Śpiew ptaków w pierwszej dwudziestce listy przebojów

Tak, dobrze przeczytaliście. Chodzi o ptaki, a dokładnie połączenie 25 gatunków, dzięki którym powstał utwór pt.”Let Nature Sing”. Sprawa jest na tyle poważna, że chodzi o gatunki zagrożone. Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (RSPB) chce uświadomić ludziom, jak ważne jest dbanie o środowisko. Ostrzega, że aż 56% fauny i flory jest w niebezpieczeństwie i należy podjąć wszelkie kroki, aby temu zaradzić. Na tzw. czerwonej liście w Wielkiej Brytanii znajduje się 67 zagrożonych gatunków ptaków. Niedawne badania pokazują, że tylko 15% osób zamieszkujących ten teren jest świadoma kryzysu ekosystemu a ponad ¼ twierdzi, że przyroda ma się dobrze. 

Szansa na 1 miejsce na liście

Organizacja chce, aby piosenka znalazła się na 1 miejscu Official Singles Chart Top 100. Jest to nie lada wyczyn, ale aktualnie utwór znajduje się na 11 miejscu i jest to pierwsza w historii taka sytuacja. Do utworu dodatkowo dołączone został wideo. Konkurencja jest poważna, ponieważ obecnie na 1 miejscu znajduje się Stormzy z kawałkiem “Vossi Bop”. Drugie miejsce przypadło Taylor Swift “Me”. Trzymamy kciuki i szanujemy takie pomysły, dzięki którym rośnie świadomość i nawołuje do działania.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.