Spektakularna akcja Amerykanów! Przechwycili masę narkotyków [wideo]

To zdecydowanie spektakularna akcja Amerykanów, jaką przeprowadzili na wodach, gdzie udało im się przechwycić ogromną ilość narkotyków. Łódź podwodna, w której przemycali narkotyki, została sprawnie zatrzymana przez służby, jednak cała akcja wyglądała dosyć groźnie. Zresztą oceńcie sami. 

 

Przechwycenie narkotyków

Cała akcja wyglądała dość niebezpiecznie, lecz zakończyła się sukcesem. Zespół straży przybrzeżnej, na wodach Oceanu Spokojnego, zatrzymał pół zanurzoną łódź podwodną, w której przemytnicy próbowali przetransportować niemałe ilości narkotyków. Udało się to również dzięki śledzeniu przestępców przez samolot.

Jak wiadomo, łodzie podwodne, zwane narkotykowymi podwodnymi okrętami, są dość ciężkie do uchwycenia, dlatego kartele zainwestowały w to pieniądze, aby wszystkie akcje były jak najcięższe do namierzenia. Amerykańskie służby nadal robią wszystko co w ich mocy, aby zlokalizować jak największą ilość narkotyków. Dlatego w znacznym stopniu chcą zmniejszyć procent przemytu.

Narkotyki warte miliony dolarów

Dzięki temu, że służby noszą małe kamery, które nagrywają całe akcje, możemy zobaczyć jak sprawnie ona przebiegła. Jest to ogromny sukces, gdyż jak wiadomo, bardzo rzadko udaje się namierzyć takie łodzie. Dlatego są one jednym z najpopularniejszych środków transportu.

Wyszkolony zespół osób, 18 czerwca przeprowadził akcję, która zakończyła się sukcesem. To już 14 z kolei poprzednie przeprowadzone pomiędzy majem a lipcem. Przechwycono łącznie prawie 18 ton kokainy o łącznej wartości 570 milionów dolarów.  Są to niewiarygodne liczby.

Spektakularna akcja Amerykanów: docenił ją Wiceprezydent USA, który podziękował im za odwagę i sukces w przechwyceniu narkotyków. Uratowali oni wiele rodzin. Strażnicy zwracają uwagę na ciągły problem z przemytem i podkreślają jak ciężko jest ich schwytać. Dodatkowo, obszar Oceanu, który monitorują, jest wielkości Stanów Zjednoczonych. Można to porównać do pary radiowozów, które mają patrolować kraj. Dlatego to tak ogromny sukces, gdyż zlokalizowanie łodzi jest naprawdę ciężkie. Potrzeba sztabu ludzi, aby akcja miała szanse na zakończenie się sukcesem. Przemytnikom zostaną postawione zarzuty.

Dzięki odwadze i profesjonalnemu przeszkoleniu służb, szansa na walkę z tą przestępczością rośnie i daje nadzieję na zmniejszenie handlu narkotykami.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.