Dziesięciu najbardziej irytujących współpracowników [pesymista, kucharz]

Każdy poznał w swoim życiu chociaż jedną osobę, która denerwowała nas w pracy. Czy to kwestie spóźniania się czy brak profesjonalnego podejścia. Sprawdźcie dziesięciu najbardziej irytujących współpracowników. Czy znalazły się na tej liście wasze typy? 

 

Irytujące sprawy podczas pracy

W większości miejsc pracy znajdzie się osobnik, który po prostu irytuje. Czasami są to poważne sprawy, jednak często bywa tak, że chodzi o drobnostki. Tylko co w momencie kiedy się one skumulują? Lepiej sprawdzić te zachowania i może warto coś zmienić, jeżeli zauważycie je u siebie? Lub porozmawiać z kolegą z pracy. Jak podaje businessinsider, to kilka zachowań w pracy, które mogą irytować.

1. Wieczny spóźnialski

Każdy zna taką osobę, która spóźnia się do pracy notorycznie. Autobus mi uciekł, samochód zespół czy budzik nie zadzwonił. Zawsze znajdzie się wytłumaczenie a pojawienie się w pracy na czas, graniczy z cudem! Już nie wspominając o ważnych spotkaniach! Jeżeli ktoś regularnie przychodzi po czasie, to i na ważne wydarzenia również może nie trafić w godzinę.

2. Pesymista po całości!

Wieczne narzekanie w miejscu pracy nikomu nie pomaga. Większość osób chce pracować w zespole, gdzie tryska energia i każdy ma pozytywne nastawienie, co przekłada się na bardziej efektywną pracę. Z kolei przy ciągłym odmawianiu lub negowaniu pomysłów, braku wiary w rozwój projektów, niestety nie przynosi to zysków. Przy okazji, pamiętajmy o jednym. Jeżeli będziecie chcieli w przyszłości zmienić pracę, szansa na dobre rekomendacje spada.

3.Niedbający o porządek

Dbanie o porządek nie jest rzeczą trudną, więc bądźmy fair w stosunku do innych pracowników i sprzątajmy po sobie. Lenistwo czy arogancja? Nieważne, po prostu wystarczy poświęcić chwilę czasu i po sobie na przykład pozmywać.

4. Wszystkowiedzący

Taki typ bardzo irytuje, czyli wszystkowiedzący kolega z biurka obok. Pozjadał wszystkie rozumy i ma gotowe rozwiązania na wszystkie problemy. A na spotkaniach poprawia innych, komentuje czy podważa kompetencję.

5. Niedbający o higienę!

Zapewnijmy sobie komfort pracy i dbajmy o higienę! Z pewnością każdy poczuje się lepiej. Z drugiej strony warto pamiętać też, że poprawianie np. makijażu przy biurku a nie w łazience przed lusterkiem jest po prostu niekulturalne. Bądźmy profesjonalni.

6. Krzykacz

Wiadomo, że zbyt ciche mówienie nie pomaga w sprawnej komunikacji. Ale bycie za głośnym też potrafi irytować. Dzwoni telefon? Wyjdź do osobnego pomieszczenia i załatw sprawę, ponieważ rozmawianie o osobistych rzeczach może rozpraszać innych. Jeżeli chcesz posłuchać muzyki, użyj słuchawek!

7. Wulgarny

Wiadomo, każdy ma czasem gorsze chwile i rzuci jakimś przekleństwem, jednak nie należy tego robić w miejscach do tego nie przeznaczonym. Odpuśćmy sobie niecenzuralne słowa podczas spotkań czy w biurze, chociaż zależy jakie tam panują zasady.

8. Rozpraszacz

Gdy macie ważne spotkanie, telefon i sprawy prywatne lepiej odłożyć na bok. Wyłączmy dźwięki i skupmy się na pracy. Dodatkowo, nie zaczepiajmy innych pracowników, zagadując o tym, co jedliśmy na śniadanie lub jaki film ostatnio obejrzeliśmy.

9. Kłamczuch

Ciągłe lub częste nieobecności w pracy, usprawiedliwiane wiecznie trwającą chorobą. Oczywiście wiadomo, w życiu dzieją się różne rzeczy niezależne od nas, ale pamiętajmy, że nie warto kłamać, bo często takie rzeczy potem wychodzą i zostajemy firmowym kłamczuchem.

10. Kucharz

Starajmy się jeść posiłki, które nie będą miały intensywnego zapachu. Wiadomo, wszystko pachnie, ale zapach tuńczyka czy jajka może przeszkodzić w pracy.

Oto lista dziesięciu najbardziej irytujących współpracowników. Macie swoich faworytów?

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.