Sousa odchodzi?! Jest komentarz trenera i Zbigniewa Bońka

sousa odchodzi

Sousa odchodzi?! Po wczorajszej porażce ze Szwecją i odpadnięciu z Mistrzostw Europy już po fazie grupowej, w której Polacy zdobyli zaledwie jeden punkt – takie pytanie pojawia się coraz częściej. Selekcjoner z Portugalii ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jaka czeka go przyszłość? Głos w tej sprawie zabrał sam trener, a także obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Co wynika z ich wypowiedzi? Czy Sousa dalej będzie prowadzić polską kadrę?

Sousa odchodzi?! Jest komentarz trenera i Zbigniewa Bońka! Kto selekcjonerem kadry na eliminacje Mistrzostw Świata 2022 w Katarze?

Po wczorajszej porażce Polaków, wiele gromów od kibiców i dziennikarzy spadło na selekcjonera biało-czerwonych, Paulo Sousę. Polska w ostatecznym rozrachunku okazała się bowiem jedną z najgorszych drużyn całych mistrzostw, legitymując się z dorobkiem zaledwie jednego punktu na koniec fazy grupowej. I choć rezultat ten jest katastrofalny, wiele osób uważa, że w grze reprezentacji pod wodzą Sousy widać postęp. Pojawiają się jednak również głosy, że Sousa powinien odejść i ustąpić innemu trenerowi, który będzie wygrywać (Sousa wygrał tylko raz w ośmiu meczach, w dodatku z półamatorską Andorą).

Po meczu na gorąco temat ewentualnej dalszej pracy z kadrą poruszył sam selekcjoner Sousa oraz prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Sousa mówił:

Mój kontrakt wygasa z końcem eliminacji do mistrzostw świata. Chciałbym, abyśmy mogli razem dalej pracować, bo wykonaliśmy fantastyczną pracę, aby ta drużyna była zjednoczona i w przyszłości możemy być silniejsi. […] Zbigniew Boniek ustalił ze mną jasno, że mój kontrakt obowiązuje do końca eliminacji do mistrzostw świata. Będę czekał na nowego prezesa związku z nadzieją, że wspólnie będziemy rozwijać zespół.

ZOBACZ TAKŻE: KONIEC EURO DLA POLSKI – SAM LEWANDOWSKI MECZU NIE WYGRA. DWA GOLE KAPITANA NIE WYSTARCZYŁY, OBRONA ZNÓW SIĘ NIE POPISAŁA. BOLESNA PORAŻKA ZE SZWECJĄ

Sousa zostanie przynajmniej do czasu, kiedy Boniek będzie prezesem. Po wyborach nowy szef PZPN zdecyduje, co dalej

Jak się okazuje, Sousa po Euro nie odejdzie na pewno. Przynajmniej na ten moment. Sam szkoleniowiec wykazał chęć poprowadzenia kadry w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze, które już zresztą ruszyły. Wszystko wskazuje na to, że o jego przyszłości zdecyduje kolejny prezes PZPN. Jak bowiem dobrze wiadomo, Zbigniew Boniek właśnie kończy swoją kadencję na tymże stanowisku. Sam Boniek mówił:

Chciałbym, żeby wygrywał mecze. Widzę, jak pracuje, że chce dać tej drużynie coś innego, ale nie ma szczęścia. Przyjdzie nowy prezes i zobaczymy, co wymyśli. Mnie się wydaje, że to była dobra koncepcja.

Wygląda więc na to, że losy Paulo Sousy na dobre rozstrzygną się na jesień tego roku. Do tej pory pozostanie jednak selekcjonerem Polaków.

źródło: Sportowe Fakty, sport.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.