Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta spadł w przepaść

śmiertelny wypadek w tatrach

Śmiertelny wypadek w Tatrach! Turysta spadł w przepaść, prawdopodobnie się poślizgnął. Tragedia rozegrała się minionej nocy w obrębie Kazalnicy Mięguszowieckiej. Ratownicy ciało ofiary znaleźli przy stromej ścianie. Mężczyzna zginął na miejscu.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta spadł w przepaść, ratownicy odnaleźli już ciało

Tragedia w Tatrach. Góry pochłonęły kolejne ludzkie istnienie. Tym razem prawdopodobnie doszło do nieszczęśliwego wypadku, choć w całej sprawie jak dotąd nie pojawia się zbyt wiele konkretnych informacji. Wiadomo jedynie tyle, że dramat rozegrał się minionej nocy. Jak podaje porta rmf24.pl, ofiara wraz z towarzyszem wyprawy biwakowała nieopodal szczytu Kazalnicy. W nocy jednakże mężczyzna wyszedł z namiotu i już do niego nie wrócił. Zakładany jest scenariusz, że osoba ta poślizgnęła się i wpadła w kilkusetmetrową przepaść.

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA WE FRANCJI! NASTOLATKA PODPALIŁA SIĘ W SZKOLE I WYSKOCZYŁA Z OKNA. JEJ STAN JEST KRYTYCZNY, TRWA WALKA O ŻYCIE DZIEWCZYNY. CIERPIAŁA NA ZABURZENIA PSYCHICZNE

Warunki aktualnie panujące w Tatrach są trudne, pojawiają się ostrzeżenia

Aktualnie warunki które panują w Tatrach są niezwykle wymagające. Odradzane są wyprawy w wyższe partie gór zwłaszcza dla mniej doświadczonych turystów. Ostrzeżenie wydał także Tatrzański Park Narodowy, natomiast jego treść przytaczamy poniżej:

Od wysokości około 1600 m n.p.m. występuje śnieg oraz silne oblodzenia na szlakach. Na niżej położonych szlakach występuje błoto, zwłaszcza w rejonie Doliny Chochołowskiej oraz na Ścieżce nad Reglami pomiędzy Doliną Chochołowską a Kościeliską.
Gdyby tego było mało, Tatry na chwilę obecną objęto pierwszym stopniem zagrożenia lawinowego.
źródło zdjęcia: tatromaniak.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.