Śmierć Igora Stachowiaka – policjanci, którzy go katowali, trafią za kratki

śmierć igora stachowiaka

Śmierć Igora Stachowiaka – policjanci, którzy go katowali, trafią za kratki. W końcu zdaje się, że kontrowersyjna sprawa z Wrocławia doczekała się finału. Byli policjanci ze stolicy dolnego śląska usłyszeli wyroki obciążające ich za czyny z feralnego dnia 15 maja 2016 roku. Właśnie wtedy, zatrzymanego Igora Stachowiaka wielokrotnie rażono prądem, a niedługo później młody mężczyzna zmarł.

Śmierć Igora Stachowiaka – policjanci, którzy go katowali, trafią za kratki

Powraca temat śmierci Igora Stachowiaka, a więc mężczyzny, który zatrzymany 15 maja 2016 roku na wrocławskim rynku, niedługo później zmarł na komisariacie policji przy ulicy Trzemeskiej we Wrocławiu. W sieci swego czasu pojawiły się nagrania zarówno z zatrzymania mężczyzny, jak i z tego, co działo się wtedy, gdy był zakuty w kajdanki. Już na komendzie, wielokrotnie rażono go prądem – a po pewnym czasie Igor Stachowiak zmarł. Gdyby tego było mało, przez policjantów miał być maltretowany zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Teraz, po długim procesie, w końcu zapadły wyroki w sprawie. Czterech podejrzanych byłych funkcjonariuszy, ostatecznie trafi za kratki. Wielu jednak jest zdania, że wyrok jaki usłyszeli mężczyźni, jest zwyczajnie zbyt łagodny.

ZOBACZ TAKŻE: KIEROWCA BOLTA WYRZUCIŁ Z POJAZDU NIEWIDOMĄ KOBIETĘ – WSZYSTKO PRZEZ TO, ŻE NIEPEŁNOSPRAWNA MIAŁA ZE SOBĄ PSA PRZEWODNIKA, BEZ KTÓREGO NIE JEST W STANIE FUNKCJONOWAĆ

Internauci są zdania, że kara dla byłych funkcjonariuszy jest zbyt niska

W sieci po ogłoszeniu wyroku zawrzało po raz kolejny. Internauci z jednej strony cieszą się, że podejrzanych w końcu dosięgnęła sprawiedliwość. Z drugiej strony jednak, mężczyzna, który był najbardziej agresywny w stosunku do podejrzanego, w więzieniu spędzi 2,5 roku. Pozostała trójka byłych policjantów trafi za kraty na 2 lata. Poza tym, skazani otrzymali zakaz pracy w policji – opiewający na 8 i 6 lat.

Sąd w swoim orzeczeniu argumentuje, że nie ma przesłanek, jakoby to działania policjantów miały doprowadzić do śmierci zatrzymanego. Innego zdania są postronni ludzie i dla nich sprawa jest oczywista. Summa summarum, jak podaje portal Wirtualna Polska, czwórkę mężczyzn oskarżono o przekroczenie uprawnień i fizyczne oraz psychiczne znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem.

źródło zdjęcia: fakt.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.