Hongkong: ukradziono 600 rolek papieru toaletowego

hongkong

Hongkong: ukradziono 600 rolek papieru toaletowego! Dostawca, który przewoził artykuły higieniczne, został zaatakowany przez zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy uzbrojeni byli w noże. Eksperci uważają, że podłożem ataku może być panujący w tamtejszym regionie koronawirus. Hongkong obawia się epidemii, a aby jej zapobiec, konieczne jest dbanie o higienę. Okazuje się jednak, że środki czystości są tam aktualnie towarem deficytowym.

Hongkong: ukradziono 600 rolek papieru toaletowego. Eksperci uważają, że wpływ na taki skok mógł mieć szalejący w Chinach koronawirus

Takiej kradzieży dawno nie było. W Hongkongu łupem złodziei padło aż 600 rolek papieru toaletowego. Za napad odpowiedzialnych jest trzech mężczyzn, z czego dwóch udało już się złapać. To osoby w wieku 49 i 54 lat. Wciąż mają trwać prace operacyjne nad zlokalizowaniem miejsca pobytu trzeciego zamieszanego w napad. Złodzieje byli zamaskowani i uzbrojeni w noże, co nadaje sprawie jeszcze większej powagi. Wartość skradzionego towaru opiewa natomiast na kwotę 1600 dolarów hongkońskich, co w przeliczeniu na polską walutę, daje mniej więcej 800 złotych. Jak donosi portal rmf24.pl, papier ostatecznie udało się jednak odnaleźć i odzyskać. Co ciekawe, eksperci są zdania, że tego rodzaju kradzież mogły wywołać niepokoje społeczne związane z szalejącym w Chinach koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL W PRADZE! KIEROWCA BOLTA WYRZUCIŁ Z POJAZDU NIEWIDOMĄ KOBIETĘ – A TO DLATEGO, ŻE TOWARZYSZYŁ JEJ PIES. MĘŻCZYZNA BAŁ SIĘ, ŻE TEN ZOSTAWI W JEGO SAMOCHODZIE SIERŚĆ. ZOBACZ NAGRANIE!

Markety w Hongkongu nie wyrabiają się z zaopatrywaniem w artykuły higieniczne – takie jak choćby papier toaletowy

Miejscowe społeczeństwo w pamięci ma jeszcze często przytaczaną przy okazji omawiania koronawirusa, epidemię SARS. Wtedy, w rejonie Hongkongu, miała ona doprowadzić do około 300 zgonów. Stąd też strach w obliczu nowego wirusa, a ludzie robią wszystko, aby zapobiec powtórce z historii. Portal rmf24.pl powołując się na ekspertów, łączy zuchwałą kradzież 600 rolek papieru toaletowego w Hongkongu właśnie z panującym nieopodal koronawirusem.

Aktualnie w obrębie Hongkongu, nowego wirusa wykryto u około 60 osób, z czego jedna zmarła. Osoby, które budzą podejrzenie tamtejszych służ, poddawane są 14-dniowej kwarantannie. W sieci można dowiedzieć się również, że oprócz papieru toaletowego i innych środków czystości, w hongkońskich marketach może brakować także podstawowych produktów spożywczych takich jak ryż czy makarony.

źródło zdjęcia: Sky News

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.