Gładko, łatwo, efektownie. Polska pewnie ogrywa Holandię

gładko łatwo efektownie

Gładko, łatwo, efektownie. Biało-czerwoni pokonali Holandię 3:0 w trwających Mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn. To ich drugie zwycięstwo, bo w pierwszym meczu okazali się lepsi od Estonii. Gra Polaków była bardzo przyjemna dla oka, a zwycięstwo nawet przez sekundę nie było zagrożone.

Gładko, łatwo, efektownie. Tak grających Polaków chcemy oglądać

Biało-czerwoni bez problemu rozprawili się z Holandią, grając bardzo efektownie, a przede wszystkim skutecznie. Jakże wiele osób chciałoby, aby tak rozpocząć relację z meczu piłkarskiego polskiej reprezentacji. Na ten moment jednakże należy uwagę poświęcić siatkarzom, bo ich gra naprawdę porywa, a ręce niemal co akcję, same składają się do oklasków. Tym razem wyższość kadry prowadzonej przez Vitala Heynena, uznać musieli jedni z gospodarzy trwającej imprezy, a więc Oranje. Warto bowiem przypomnieć, że europejski czempionat w tym roku odbywa się aż w 4 krajach – właśnie w Holandii, we Francji, Słowenii a także w Belgii.

Polska 3:0 Holandia

Swoją przewagę biało-czerwoni zaznaczyli już w pierwszym secie. Imponowali oni mocną zagrywką, niezłym przyjęciem, poprawnymi blokami i dobrym wykończeniem. Holendrzy w piłce nożnej niegdyś zasłynęli z określenia „futbol totalny”. Dziś natomiast zmierzyli się z „siatkówką totalną”. Polacy przewyższali ich w dosłownie każdym aspekcie, a co ciekawe – nie tylko na parkiecie. Mianowicie, hala na której rozgrywane było spotkanie, dosłownie zapełniła się od biało-czerwonych barw.

Drugi i trzeci set były jedynie formalnością. Polacy zagrali na wielkim luzie, ale też z należytą koncentracją i bez problemu dopisali do swojego dorobku punkty, które w pierwszej fazie trwania imprezy powinny być w zasadzie formalnością. Warto przypomnieć, że w „polskiej grupie” rywalizują jeszcze następujące ekipy: Estonia, z którą Polska już wygrała, a także, Czarnogóra, Ukraina, Czechy i właśnie Holandia.

Kolejny mecz biało-czerwoni zagrają już jutro. Ich rywalem będą nasi południowi sąsiedzi z Czech. Rzecz jasna drużyna prowadzona przez Heynena będzie zdecydowanym faworytem tego starcia.

Polska 3:0 Holandia (25:19, 25:18, 25:19)

ZOBACZ TAKŻE: WOJNA O CHODNIKI W POLSKIM WYDANIU – NAGRANIE

źródło zdjęcia: Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.