Skandal w Nowym Sączu – podczas transmisji mszy św. wklejono puste ławki! [WIDEO]

skandal w nowym sączu

Wielki skandal w Nowym Sączu! Podczas transmisji mszy św. w Bazylice św. Małgorzaty, zdecydowano się na „fotomontaż”, a dokładniej na wklejenie pustych ławek, celem ukrycia rzeczywistej ilości wiernych. Głos w sprawie zabrał ksiądz parafii.

Obostrzenia w kościołach

Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu zbiera swoje żniwo. Przyszło nam zmierzyć się z 3. już falą epidemii i niestety nie zapowiada się, abyśmy w najbliższym czasie wrócili do normalności. Z walką z wirusem wiążą się również liczne obostrzenia, które wprowadzono również w kościołach. Przypomnijmy, że obecnie w miejscach kultu w nabożeństwach może uczestniczyć jedna osoba na 20 m kw., przy zachowaniu dystansu 1,5 m. W związku z ograniczeniami, wiele parafii zdecydowało się na transmisje mszy online, jednak Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu zdecydowała się na… „fotomontaż”.

ZOBACZ TAKŻE: KOŚCIÓŁ CHCE OTWORZYĆ PORADNIĘ DLA OSÓB LGBT, ABY „ODZYSKAĆ NATURALNĄ ORIENTACJĘ PŁCIOWĄ”

Skandal w Nowym Sączu – wklejono puste ławki

W ubiegłą niedzielę obchodzono Niedzielę Palmową. W Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbywała się transmisja na żywo z mszy św. Spostrzegawczy widzowie szybko zauważyli, że kadr wygląda nienaturalnie. Nagrania z nabożeństwa szybko trafiły do sieci, gdzie spotkały się z ogromną masą krytyki. Internauci zwrócili bowiem uwagę, że wklejono puste ławki. Niestety zrobiono to dosyć nieudolnie i rzeczywiście gołym okiem widać, że część kościoła jest po prostu wklejona.

Fragment mszy możecie zobaczyć na poniższym nagraniu:

Dziennikarze „Wyborczej Kraków” postanowili poprosić proboszcza parafii – Jerzego Jurkiewicza o komentarz w sprawie.

Mamy w bazylice remont, folią przysłonięty jest ołtarz. A w kwestii ławek – poproszę osobę, która wrzuciła film do internetu o kontakt, wszystko jej wytłumaczę. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie – powiedział proboszcz.

 

źródło: twitter.com, wiadomosci.gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.