Lewandowski nie zagra z Anglią! „Uszkodzenie więzadła pobocznego”

Lewandowski nie zagra z Anglią

Lewandowski nie zagra z Anglią! To już potwierdzone wiadomości – niestety, naszego kapitana i bezsprzecznie najlepszego zawodnika zabraknie podczas hitowego meczu kadry na Wembley. Chodzi o uraz kolana. Konkretnie mówi się o uszkodzeniu więzadła pobocznego w prawym kolanie, co wykazały dzisiejsze, szczegółowe badania. Jaka przerwa czeka naszego kapitana i najlepszego strzelca Bayernu? Kto zastąpi go w meczu z Anglią? Selekcjoner Sousa może mieć nie lada ból głowy…

Lewandowski nie zagra z Anglią! „Uszkodzenie więzadła pobocznego” – problemów reprezentacji ciąg dalszy

Niestety, potwierdził się najgorszy scenariusz – Robert Lewandowski na skutek urazu nie zagra w środę w meczu z Anglią. Hitowe starcie odbędzie się na legendarnym Wembley. Wszyscy polscy kibice z niecierpliwością czekali na ten pojedynek. Teraz okazuje się, że biało-czerwoni będą musieli sobie w nim radzić bez swojego kapitana i bezsprzecznie najlepszego zawodnika.

Wszystko jest pokłosiem meczu z Andorą. Lewandowski przedwcześnie opuścił boisko, uskarżając się na ból właśnie w kolanie. Jego noga błyskawicznie obłożona została lodem. Dziś z kolei, jeszcze przed południem, miały odbyć się szczegółowe badania rezonansem. Wtedy też okazało się, że uszkodzeniu uległo więzadło poboczne naszego super strzelca. Decyzja sztabu szkoleniowego i lekarzy nie mogła być zatem inna. Teraz pojawia się jednak pytanie – kiedy Lewandowski będzie zdolny do gry?

ZOBACZ TAKŻE: UWIELBIANA KANAPKA ZNIKA Z MCDONALD’S! W JEJ MIEJSCE POJAWI SIĘ… – TA WIADOMOŚĆ NIE SPODOBAŁA SIĘ KLIENTOM SIECIÓWKI

Ile potrwa przerwa Lewandowskiego? Pojawiają się pierwsze prognozy

Po diagnozie pojawiły się obawy dotyczące długości absencji Lewandowskiego. Wiadomo bowiem, że urazy kolan – a zwłaszcza więzadeł – to bardzo poważna sprawa. Tutaj jednak okazuje się, że nie jest wcale tak źle. Przerwa i dojście do siebie po danym urazie, to czas od 5 do 10 dni. Z tej wiadomości na pewno ucieszą się w Bayernie. Lewandowski to bowiem najskuteczniejszy zawodnik niemieckiej drużyny.

Warto dodać także, że popularny „Lewy” nadal walczy o pobicie rekordu strzelonych bramek w jednym sezonie Bundesligi, który należy do legendarnego Gerda Muellera. Wydaje się, że właśnie tylko ewentualny uraz jest w stanie powstrzymać Lewandowskiego przed pobiciem osiągnięcia Niemca.

źródło: ŁNP

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.