Skandal na rekolekcjach w Toruniu. „Zamknij ryj, sz**to” [WIDEO]

skandal na rekolekcjach w toruniu

Skandal na rekolekcjach w Toruniu. Do sieci wyciekły nagrania z bulwersującego zajścia na rekolekcjach, jakie odbywały się w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Toruniu. Były one skierowane dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z całego miasta. Podczas ich trwania zaprezentowano szokujący „występ”, w którym nie brakowało przemocy oraz wulgaryzmów. O sprawie jest coraz głośniej. Nagrania są na tyle mocne, że sporo portali nie zdecydowało się na ich publikacje. Niektóre z nich krążą jednak na Twitterze i zobaczycie je w dalszej części tekstu. Szczegóły oraz skandaliczne materiały poniżej.

Skandal na rekolekcjach w Toruniu. „Zamknij ryj, sz**to” [WIDEO]

W sieci aż wrze po tym, jak wyciekły skandaliczne nagrania z rekolekcji wielkanocnych dla młodzieży w Toruniu. Na materiałach widać, jak odgrywana jest scena upokarzania drugiego człowieka. Emanuje ona w wiele przemocy i wulgaryzmów, którym przyglądali się uczniowie miejscowych szkół. Skandal nie przeszedł bez echa.

Jak czytamy w wp.pl, wszytko miało miejsce w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Toruniu. To właśnie tam młodzież ze szkół ponadpodstawowych przyglądała się nieprawdopodobnym scenom. Przed ołtarzem młody mężczyzna poniżał, szarpał i obrażał dziewczynę ubraną zaledwie w koszulę i bieliznę. Na krążących w internecie nagraniach można usłyszeć między innymi poniższą kwestię, która pada przed zgromadzoną na rekolekcjach młodzieżą:

Zamknij ryj, sz**to! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem. Nie jesteś już człowiekiem. Zamknij ryj!

Wiele serwisów zdecydowało się nie pokazywać bulwersującego nagrania. Filmy pojawiły się jednak na Twitterze. Poniżej możecie sami zobaczyć to, co działo się na rekolekcjach dla młodzieży w Toruniu:

ZOBACZ TAKŻE: Prezenter nie wytrzymał na wizji. Pochylił się i wypowiedział te słowa [WIDEO]

Sprawie przygląda się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Jak czytamy w wp.pl, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ustalił, że organizatorem rekolekcji był Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej. W mediach społecznościowych OMZRiK czytamy:

Na nagraniach które otrzymaliśmy widać, że część dzieci wychodzi z kościoła, inne są wyraźnie poruszone tym co zobaczyły.

Ponadto na Facebooku Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych można przeczytać, że o całym zajściu zawiadomiono prokuraturę.

źródło: wp.pl, Facebook, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.