Skandal na pielgrzymce w Polsce. Ksiądz nazwał wiernych „hołotą” [WIDEO]

skandal na pielgrzymce

Skandal na pielgrzymce w Polsce. Ksiądz nazwał wiernych „hołotą”, „hordą” i „tłuszczą”. Do niesłychanych wydarzeń doszło podczas pieszej pielgrzymki do Gietrzwałdu, w której udział brał duchowny ksiądz Michał Woźnicki. Kapłan zwrócił się do pielgrzymów z przedziwnym apelem, który dotyczył pierwszeństwa korzystania z toalety. Jego zdaniem, to właśnie ksiądz powinien korzystać z niej pierwszy – nawet przed „staruszkami”. Ks. Woźnicki był oburzony, że na pielgrzymce stało się inaczej. W ostrych słowach zwrócił się do wiernych. Całe zajście zostało nagrane – wideo znajdziecie w dalszej części tekstu.

Skandal na pielgrzymce w Polsce. Ksiądz nazwał wiernych „hołotą”, „hordą” i „tłuszczą” – wiadomo o co poszło. Jest nagranie! [WIDEO]

Do sporego skandalu doszło na pieszej pielgrzymce do Gietrzwałdu. Udział brał w niej ksiądz Michał Woźnicki, który już wcześniej dał się poznać szerszej publice z kontrowersji, jakie zdarzało mu się wywoływać. Tym razem wystosował zaskakujący apel do wiernych biorących udział w pielgrzymce. Jak się okazuje – poszło o pierwszeństwo z korzystania z toalety. Zdaniem duchownego, to on powinien wchodzić tam pierwszy, niezależnie od wszystkiego. Podczas drogi do Gietrzwałdu, ksiądz Michał Woźnicki mówił:

Jest obowiązek katolików, jeżeli idą z katolickim kapłanem i chcą mieć prawo do katolickiego kapłana, żeby zabezpieczyć toaletę, jakąkolwiek poranną, przed mszą, wieczorną dla kapłana, żeby w warunkach, jakich jest, mógł spełnić ją. A jeżeli chodzi o korzystanie z toalety, na pewien sposób kapłan jest pierwszy przed staruszką, chyba ze staruszka umiera, mdleje i trzeba na bieżąco coś zrobić.

To jednak nie koniec. Ksiądz tłumaczył wiernym, że do pierwszeństwa z korzystania z toalety nie uprawnia ani wiek, ani płeć. Jednakże, to właśnie jemu miało należeć się pierwszeństwo:

A nie, że wiek, czy płeć uprawnia, że ja mam prawo do toalety, bo my jesteśmy niewiasty. A ksiądz to co?

W sieci pojawiło się nagranie, na którym słychać całą wypowiedź księdza. Można je zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Alarmy na terenie całego kraju potwierdzone! To decyzja premiera Morawieckiego

Z ust księdza padły bardzo mocne słowa. Tak nazwał pielgrzymów

Tak jak wcześniej wspomniano oraz jak słychać na powyższym materiale wideo – ksiądz w niewybrednych słowach określił pielgrzymów. Na zakończenie swojej wypowiedzi mówił:

Wierni nie powinni oglądać księdza, który się rano myje. Od tego jest obowiązek zabezpieczyć intymność kapłanowi. Idę z tłuszczą, z hołotą, z hordą, jedenasty dzień pielgrzymki.

Te słowa, jak i cała wypowiedź duchownego wraz z jej kontekstem, wzbudziły spore kontrowersje. Czy słusznie? Jak uważacie?

źródło: o2.pl, YouTube; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.