Premiera serialu „Wiedźmin” – recenzje pierwszych odcinków

Wiedźmin jednym kojarzy się z filmem, innym z serialem, a jeszcze innym z teatrem. Niezależnie od tego z czym ty kojarzysz Wiedźmina, nowością na rynku jest serial o tym właśnie tytule. Sprawdź jaka jest premiera serialu „Wiedźmin” – recenzje pierwszych odcinków. Czy warto było czekać na ten serial?

 

Serial „Wiedźmin”

„Wiedźmin” to historia Geralta z Rivii, która wciąga do swojego świata już od pierwszych chwil. Dominuje tam przemoc, ale jednocześnie walka o przetrwanie. Serial oparty jest na kultowej sadze Andrzeja Sapkowskiego. Geralt to samotny łowca potworów, który szuka swojego miejsca w świecie. Niestety ludzie okazują się często gorsi niż najstraszniejsze monstra. Spotyka na swojej drodze czarodziejkę i skrywającą sekret księżniczkę. We trójkę muszą odnaleźć się pośród niebezpieczeństw kryjących się na Kontynencie. Producentem wykonawczym jest Tomasz Bagiński. Pierwszy sezon serialu ma się składać z ośmiu odcinków.

 

Premiera serialu „Wiedźmin” – recenzje

Serial „Wiedźmin” trzyma w napięciu od początku. Niemniej jednak nie brakuje nieco lżejszych momentów. Świat serialu pasjonuje, zachwyca i jednocześnie intryguje. Historia prowadzi przez utracone rodziny, potęgę magii i przeznaczenie. Co ważne, już od pierwszych chwil kibicujemy Geraltowi, który jest gburem i wręcz chamem zajmującym się zabijaniem. Zdarza się jednak, że jest zabawny i sarkastyczno-ironiczny jednocześnie. Humor w serialu jest sytuacyjny, ale i uniwersalny. Rozładowuje mroczną atmosferę.

 

Kto gra w serialu?

Gra aktorska w serialu stoi na bardzo wysokim poziomie. Obok Henry’ego Cavill jako Geralta, na ekranie błyszczą aktorsko Freya Allan jako księżniczka Ciri i Anya Charlota jako Yennefer. Jako posłuszny i dzielny Sir Lazlo świetnie spisuje się polski aktor Maciej Musiał. Oczekiwania fanów są więc spełnione w pełni. Przykładem są bitwy nakręcone na bardzo wysokim poziomie. Batalistyka niemal wbija w fotel, a same sceny walki wyglądają niezwykle realistycznie. W polskiej wersji dubbingowej głos Geralta z Rivii to głos Michała Żebrowskiego. Yennefer to Justyna Kowalska, Ciri – Natalia Smagacka, a Jaskrowi głosu użycza Marcin Franc.

 

Podsumowując, serial „Wiedźmin” może być największym hitem Netflixa w tym roku. Uważa się go za najbardziej wyczekiwaną produkcję w 2019 roku. Warto podkreślić, że wybór jest ważnym wątkiem serialu. Widzimy w serialu skutki działań bohaterów. Żaden z nich nie jest bowiem w pełni dobry albo w pełni zły. W połowie listopada dowiedzieliśmy się, że Netflix zrealizuje także drugi sezon „Wiedźmina”. Zdjęcia ruszą w 2020 roku, a premierę zaplanowano na 2021 rok.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.