Seria wybuchów w rafinerii w Stanach Zjednoczonych

Seria wybuchów w rafinerii

Seria wybuchów w rafinerii w miejscowości Port Neches w stanie Teksas! Eksplozje wywołały ogromny pożar całej fabryki co skutkowało zawalaniem się jednej z wież destylacyjnych. Trzech pracowników zostało rannych. Zarządzono również ewakuacje wszystkich mieszkańców w promieniu 6,4 kilometrów od rafinerii, czyli blisko 60 tys. osób.

Potężna seria wybuchów sprawiła, że w całej okolicy wypadły szyby z okien

Niebezpieczne wydarzenia nawiedziły Port Neches w stanie Teksas. W znajdującej się tam rafinerii doszło do serii eksplozji powodujących ogromny pożar zakładu jak i okolic. Wiele budynków znajdujących się na terenie fabryki uległo ogromnym zniszczeniom. Wybuchy były tak silne, że z pobliskich budynków wypadły szyby z okien, a podmuchy wyrwały z zawiasów nawet zamknięte drzwi. Ponadto, niedługo później zawaliła się również jedna z wież destylacyjnych.

Ewakuacja 60 tys. osób

Władze hrabstwa Jefferson zarządziła ewakuację mieszkańców znajdujących się w promieniu 6,4 kilometrów od rafinerii, głownie z miejscowości  części Port Neches, Groves, Nederland i Port Arthur. W sumie ewakuowano blisko 60 tys. osób. Niestety w wyniku pożaru zginęło trzech pracowników fabryki.

Jak relacjonuje rzecznik TPC, straty będą ogromne, jednak ciężko jest teraz mówić o konkretnych sumach. Dopiero po wypaleniu się przerabianej ropy będzie można przeprowadzić dogaszanie terenów. Po opanowaniu ognia rozpocznie się szacowanie strat.

Rafinerie znajdują się w południowo-wschodniej części stanu Teksas, w odległości 145 kilometrów na wschód od Houston. Cały obszar zajmuje ponad 80 hektarów. Fabryka zajmuje się produkują paliwa, a także syntetycznego kauczuku, żywicy syntetycznej i dodatków do paliw.

Prywatne kamery pobliskich mieszkańców zarejestrowały siłę wybuchu:

ZOBACZ TAKŻE: IZRAEL ODPOWIEDZIAŁ NA WYSTRZELENIE RAKIET ZE STREFY GAZY

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.