Sanepid szuka osób z wiecu Andrzeja Dudy. Był tam koronawirus

sanepid szuka osób z wiecu

Sanepid szuka osób z wiecu Andrzeja Dudy! Jak się okazuje, na spotkaniu wyborczym były przynajmniej dwie osoby z potwierdzonym już koronawirusem. Wszystko miejsce miało w miejscowości Odrzywole dnia 13 lipca. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przysusze apeluje, aby wszyscy, którzy byli wtedy obecni na spotkaniu z prezydentem i odczuwają objawy typowe dla zakażenia COVID-19, zgłaszały się do odpowiednich służb. Oprócz wiecu, pod lupę wzięto mszę świętą oraz pasażerów autobusu, którym poruszali się zakażeni.

Sanepid szuka osób z wiecu Andrzeja Dudy. Były na nim osoby z potwierdzonym koronawirusem

A więc stało się to, czego wiele osób się obawiało. Tłumy na wiecach wyborczych w czasie epidemii koronawirusa? Już teraz słychać głosy, że „nie mogło być inaczej”. O co chodzi? Mianowicie, na jednym ze spotkań z wyborcami Andrzeja Dudy, obecne były osoby zakażone koronawirusem.

Chodzi o wiec wyborczy w miejscowości Odrzywole. Teraz Państwowy Inspektorat Sanitarny w Przysusze szuka innych osób, które były wtedy obecne na spotkaniu i mają objawy typowe dla koronawirusa (bóle mięśniowe i kostno-stawowe, utrata smaku i węchu, kaszel i duszności oraz podwyższona temperatura).

Zakażone osoby to dwoje starszych ludzi. Jedna z nich kilka dni później miała zaplanowaną wizytę w szpitalu – i wtedy okazało się, że jest zakażona.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE BARWY POLICYJNYCH WOZÓW W POLSCE! IDZIEMY WZOREM ZACHODU. CZY JASKRAWE KOLORY RADIOWOZÓW PRZYJMĄ SIĘ W NASZYM KRAJU? ZOBACZ ZDJĘCIA

Poza wiecem, narażeni na zakażenie także uczestnicy mszy oraz pasażerowie autobusu

Oprócz wiecu wyborczego, zagrożenie mogło wystąpić także na mszy świętej, która miała miejsce 19 lipca w Odrzywole (godzina 8:30, kościół świętej Jadwigi). Poza tym, komunikat sanepidu odnosi się do autobusu z miejscowości Odrzywole do Warszawy, którym mieli podróżować zakażeni. To autobus przewoźnika „Express”, który swoją trasę zaczynał o godzinie 16:45. Portal RMF24.pl podaje, że jak na ten moment, na kwarantannie jest kierowca rzeczonego pojazdu, a także jego rodzina.

RMF pisze także, że zagrożenie dla prezydenta Andrzeja Dudy było znikome – nie miał bowiem bezpośredniego kontaktu z zakażonymi osobami.

Ważny komunikat dla osób, które przebywały na rzeczonym wiecu, na mszy lub w autobusie:

Zgłoszeń należy dokonywać drogą mailową na adres [email protected] lub telefoniczne pod numerami: 48 675 24 22, 48 675 23 37 oraz 789 949 391, 798 875 743.

źródło: RMF24.pl