Cena Tesli w Polsce – ile zapłacimy w polskim salonie?

cena tesli w polsce

Cena Tesli w Polsce – ile zapłacimy w salonie? W sieci pojawiły się dokładne kwoty, jakie polscy klienci będą musieli zapłacić za nazywane samochodami przyszłości Tesle. Jak wynika z rozpiski cenowej, Model 3 będzie dostępny już od niespełna 200 tysięcy złotych. Co jednak będzie zawierała dana konfiguracja? Jak prezentuje się zestawienie cenowe pozostałych modeli Tesli? Czy cena jak na polskie warunki, nie jest zbyt wygórowana? Najważniejsze informacje zebraliśmy poniżej.

Cena Tesli w Polsce – ile zapłacimy w polskim salonie? Duża rozpiętość cenowa za poszczególne modele

Tesla na dobre rozpoczyna swoją działalność w Polsce. Jak donosi portal autogaleria.pl, coraz śmielej poczyna sobie warszawski salon tejże marki, a co za tym idzie – w sieci pojawił się pełny, oficjalny już cennik flagowych modeli Tesli. Jak zatem prezentują się ich ceny?

Od samego początku jasne powinno być, że ceny do najmniejszych należeć nie będą. Ale czy rzeczywiście jest tak źle, jak mogłoby się wydawać? Okazuje się, że najtańszą Teslę z salonu, dostaniemy już za niespełna 200 tysięcy złotych. A to dlatego, że za podstawową wersję Tesli Model 3, przyjdzie nam zapłacić 195 490 złotych. Ten konkretny egzemplarz na jednym ładowaniu może przejechać do 409 kilometrów. Prędkość 100 km/h osiąga w czasie poniżej 6 sekund, natomiast rozpędzić może się do nawet ponad 200 km/h.

Model 3 występuje w jeszcze bardziej „wypasionych” wersjach. Za nie trzeba zapłacić już więcej. Wersja „Long Range” kosztuje 235 490 złotych, natomiast najdroższa – Performance – 260 490 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: KORONAWIRUS NA WIECU WYBORCZYM ANDRZEJA DUDY! ZAKAŻONE BYŁY DWIE STARSZE OSOBY. SANEPID POSZUKUJE OSÓB Z OBJAWAMI TYPOWYMI DLA COVID-19, KTÓRA BRAŁY UDZIAŁ W SPOTKANIU Z PREZYDENTEM

Model S i Model X już zdecydowanie droższe. Ile kosztuje dodanie opcji autopilota?

Poza Modelem 3, do kupna dostępne są także Model S oraz Model X. Ich ceny są już jednak zdecydowanie wyższe. Najtańsza Tesla Model S kosztuje 360 490 złotych i dysponuje zasięgiem 610 kilometrów. Wersja Performance, dysponująca o wiele bogatszym wyposażeniem, kosztuje 435 490 złotych.

Jeszcze droższa jest Tesla Model X. W tym wypadku za podstawowy wariant przychodzi zapłacić 385 490 złotych. Pakiet Performance to natomiast koszt rzędu 460 490 złotych. Zasięg tego modelu to 507 kilometrów.

Wiele osób interesuj temat autopilota w samochodach Tesli. Właśnie on ma zapewniać komfort podróży, powodując to, że kierowca niczym nie musi się przejmować. Koszt autopilota, niezależnie od modelu Tesli, to dodatkowe 39 tysięcy złotych.

źródło: autogaleria.pl