Nowe barwy polskich radiowozów! Policja teraz w jaskrawych kolorach

nowe barwy polskich radiowozów

Nowe barwy polskich radiowozów! Polska policja już teraz zaczęła realizować projekt, o którym mowa była przed rokiem. Chodzi o zmianę oznaczeń policyjnych radiowozów, które – wzorem zachodnich krajów – zyskają jaskrawe, rzucające się w oczy elementy. Zmiany wprowadzane będą jednak stopniowo, więc nie ma co liczyć na to, że nagle wszystkie wozy policji, w jednym momencie zyskają nowe szaty. Poza nowym kolorem, na pojazdach pojawi się także napis „Pomagam i chronimy”. To również pomysł zaczerpnięty z zagranicy.

Nowe barwy polskich radiowozów. Policja teraz w jaskrawych kolorach!

Wielka, a przede wszystkim rzucająca się w oczy zmiana czeka radiowozy polskiej policji. Jak się bowiem okazuje, przybiorą one nowe, niespotykane jak dotąd w naszym kraju barwy. Typowe odcienie niebieskiego i srebrnego, teraz przyozdobią jeszcze charakterystyczne, jaskrawe wstawki. Tego rodzaju rozwiązanie znane jest z niektórych zachodnich krajów. Jaskrawe elementy karoserii w radiowozach stosowane są także między innymi w Wielkiej Brytanii oraz Czechach.

Skąd powód takowej zmiany? O przyczynach podjęcia takiej, a nie innej decyzji dotyczącej malowania pojazdów policji, pisze portal TVN24.pl:

Zmiana korzystnie wpłynie na zwiększenie rozpoznawalności oznakowanych pojazdów policji, w konsekwencji poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Trzeba uczciwie przyznać, że radiowozy w nowych barwach, rzeczywiście będzie trudno przeoczyć. To jednak nie jedyna zmiana, jaka czeka nas na pojazdach polskiej policji.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL PODCZAS REWIZJI OSOBISTEJ! POLICJANCI KAZALI PRZESZUKIWANEJ WYJĄĆ JEJ TAMPON. OKAZAŁO SIĘ, ŻE TO NIE ODOSOBNIONY PRZYPADEK. KILKU FUNKCJONARIUSZY STRACIŁO PRACĘ

Oprócz nowych, jaskrawych barw – także innowacyjny napis na karoserii

Na temat nowych barw policyjnych radiowozów wypowiedział się między innymi Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, a jego słowa cytuje portal TVN24.pl:

Radiowóz będzie lepiej widoczny, zwiększy to bezpieczeństwo naszych funkcjonariuszy.

Przy okazji warto nadmienić, że poza kolorem, na policyjnych pojazdach pojawi się także innowacyjny napis na karoserii. Nad symbolem policyjnej gwiazdy, w asyście numeru alarmowego 112, pojawi się sentencja:

„Pomagamy i Chronimy”

Co ciekawe i na co zwraca uwagę portal informacyjny TVN, identyczne hasło już w 1995 roku towarzyszyło stróżom prawa z Los Angeles.

nowe barwy polskich radiowozów

źródło: TVN24.pl, Policja, auto.dziennik.pl